Finał „Najlepszego Warmińsko-Mazurskiego Ortografa”

Ponad sześćdziesięciu uczniów wzięło udział w dyktandzie organizowanym przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Uczniowie zmagali się z trudną sztuką ortografii i interpunkcji wszystko po to, aby otrzymać tytuł „Najlepszego Warmińsko-Mazurskiego Ortografa”.

Poniżej prezentujemy listę wyróżnionych zespołów, które wezmą udział w finałowym etapie naszego konkursu. Zmagania o tytuł "Najlepszego Warmińsko-Mazurskiego Ortografa" odbędą się 29.09.2021 o godz. 10.00 w Galeria Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

 

Najlepsi w kategorii klasy: V-VI

I miejsce - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

II miejsce - Szkoła podstawowa nr 18 im. Franciszka II Rakoczego w Elblągu

III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej Nr 15 w Elblągu 

 

Najlepsi w kategorii klasy: VII-VIII

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Elblągu

II miejsce - Szkoła podstawowa nr 18 im. Franciszka II Rakoczego w Elblągu

III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Rogajnach

 

Najlepsi w kategorii szkoły ponadpodstawowej i dorośli:

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych, uczniowie Bursy Szkolnej nr 4 oraz przedstawiciele ZUS

Serdeczne gratulacje i podziękowania organizatorzy kierują w stronę wszystkich uczestników dyktanda. Z bardzo dobrej strony w zmaganiach pokazali się uczniowie klasy V-VI ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Elblągu im. Marii Skłodowskiej-Curie, uczniowie klasy V - VIII ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Jana Brzechwy, uczniowie klasy V-VIII ze  Szkoły Podstawowej nr 16 im. Józefa Wybickiego, uczniowie klasy VII-VIII z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, uczniowie klasy VII-VIII ze Szkoły Podstawowej Nr 15 w Elblągu im. Armii Krajowej, uczniowie klasy VII i VIII ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Józefa Piłsudskiego, uczniowie klasy VII i VIII ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Elblągu, uczniowie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. Mikołaja Kopernika w Elblągu, uczniowie z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 4 w Elblągu oraz przedstawiciele Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 4 w Elblągu.

 

Przypomnijmy finał konkursu o tytuł "Najlepszego Warmińsko-Mazurskiego Ortografa" odbędzie się 29.09.2021 o godz. 10.00 w Galeria Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera