XXII Ogólnopolski Konkurs CERAMIONY

Interesujesz się ceramiką? Stwórz pracę i weź udział w XXII Ogólnopolskim Konkursie „Ceramiony” organizowanym przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Najciekawsze prace będą prezentowane na wystawie pokonkursowej. Na pracę czekamy do 1 grudnia 2021.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich i plastycznych oraz uczestników pracowni ceramicznych w placówkach kulturalno-oświatowych i warsztatach terapii zajęciowej oraz osób prywatnych. Tematyka prac, wykonanych w wybranej technice ceramicznej jest dowolna, a udział jest bezpłatny.      

„CERAMIONY” na przestrzeni lat stały się ważnym wydarzeniem artystycznym, cieszącym się niesłabnącym zainteresowaniem pasjonatów i twórców ceramiki. Wydarzenie to od lat jest prezentacją dorobku dzieci, młodzieży i dorosłych w dziedzinie ceramiki, w tym także osób niepełnosprawnych. W ubiegłorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 50 placówek: szkoły, ośrodki kultury, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne z całej Polski.

Opisane prace (tytuł pracy, imię i nazwisko autora, wiek, adres zamieszkania, a jeśli praca jest zgłaszana przez instytucję także: imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego praca została wykonana, nazwa i adres (a także telefon, e-mail instytucji) należy przesłać do 1 grudnia 2021 na adres:

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”
Pl. K. Jagiellończyka 1 82-300 Elbląg
z dopiskiem "Ceramiony 2021"
      
Udział w konkursie jest bezpłatny. Konkursowi będzie towarzyszyło uroczyste otwarcie wystawy wraz z wręczeniem nagród. Dodatkowe informacje można uzyskać u koordynatorki konkursu – Agaty Marcinkowskiej pod nr tel. 55 611-20-85, e-mail: agata.marcinkowska@swiatowid.elblag.pl

Pliki do pobrania

 • pdf

  Regulamin Ceramiony 2021.pdf

  pobierz
 • pdf

  Karta zgłoszeniowa Ceramiony 2021.pdf

  pobierz
 • pdf

  Protokół z przekazania prac Ceramiony 2021.pdf

  pobierz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera