Nasza para na podium

Wiktor Kiszka i Małgorzata Garlicka zajęli II miejsce podczas rozegranego w Olsztynie turnieju XIII Polish Open Championships w kategorii tańców standardowych. Elblążanie konkurowali z parami m.in. z Włoch, Niemiec i Rosji.

Przypomnijmy - Wiktor i Małgorzata są najbardziej utytułowaną parą Elbląskiego Klubu „Jantar", w którym tańczą od czterech lat. Pochodzą ze Stalowej Woli, w Oslo trenowali pod czujnym okiem znakomitego szkoleniowca, Norwega Tora Floysvika - wtedy to postanowili, że będą się specjalizowali w tańcach standardowych. Są bardzo młodzi, mają dopiero po 25 lat, a w tańcu osiągnęli już bardzo wiele: są dwukrotnymi mistrzami Polski amatorów w stylu standardowym (w 2003 i 2005 roku), zdobyli I miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup" (w 2004 i 2005 roku), II miejsce podczas Pucharu Europy w tańcach standardowych w Rydze (2005 r.) i wiele innych.

W światowym rankingu IDSF Standard Wiktor i Małgorzata zajmują 11 miejsce, spośród polskich par jest to obecnie najwyższa pozycja.

2006-06-14

Zobacz również

Zapisz się do newslettera