Dyktando na Święto Niepodległości

Już w najbliższy czwartek, 11 listopada, odbędzie się największe w Polsce dyktando. Do wspólnej zabawy zaproszony jest każdy, kto chciałby sprawdzić swoją znajomość ortografii, a jednocześnie zrobić coś dobrego dla innych. Głównym celem Dyktanda na Święto Niepodległości jest bowiem zebranie jak największej kwoty wsparcia dla potrzebujących.

W rozwiązanie dyktanda naprawdę może zaangażować się każdy, bez względu na wiek czy też plany na ten dzień. Wydarzenie jest bezpłatne i rozgrywane będzie w całości za pośrednictwem internetu! Wystarczy zgłosić swój udział na stronie wydarzenia.

Organizator, czyli serwis Dyktanda.pl, zadeklarował, że przekaże złotówkę za każdego, kto rozwiąże w dniu 11 listopada 2021 r. specjalne dyktando, przygotowane specjalnie na to wydarzenie przez członków Fundacji Języka Polskiego. Z myślą o najmłodszych przygotowano różne kategorie wiekowe, dzięki czemu już pierwszoklasiści będą mogli rozwiązać tekst o odpowiednim dla nich stopniu trudności. To umożliwia włączenie się w akcję całą rodziną!

Pieniądze przekazane przez portal Dyktanda.pl, powiększone o dodatkowe, dobrowolne wpłaty, wspomogą cel społeczny lub charytatywny, który zgromadzi największą liczbęj głosów od uczestników wydarzenia.

Jak włączyć się w akcję?

1. Już teraz odwiedź stronę Dyktanda.pl i kliknij „Zapisz się do konkursu”.
2. 11 listopada ponownie odwiedź stronę i napisz Dyktando na Święto Niepodległości o odpowiedniej godzinie, wskazanej dla Twojej grupy wiekowej.
3. W dniach 16-21 listopada na Dyktanda.pl dostępna będzie lista celów charytatywnych zgłoszonych wcześniej przez internautów. Oddaj swój głos na jeden z nich!


Każdy uczestnik to dodatkowa złotówka dla potrzebujących! Pokażmy, że razem możemy więcej!

Zobacz również

Zapisz się do newslettera