Festiwal Filmów Familijnych | Program

Wielkimi krokami zbliża się Festiwal Filmów Familijnych. Od 6 do 12 grudnia na małych, dużych i tych trochę większych czeka moc atrakcji. Seanse filmowe, warsztaty, quiz i spotkania z ciekawymi twórcami. A to tylko niektóre z niespodzianek, jakie przygotowano w Kinie Światowid. Poniżej przedstawiamy niektóre z propozycji. Zapewniamy, że to nie koniec atrakcji przewidzianych na ten czas.

Głównym celem Festiwal Polskich Filmów Familijnych jest promocja oraz upowszechnianie polskiego kina familijnego zarówno poprzez wyświetlanie klasyki kina polskiego, jak i nowych produkcji. Podczas festiwalu zaprezentujemy nie tylko filmy animowane, ale także dokumentalne czy krótkie serie filmowe. Najważniejszym założeniem festiwalu jest stworzenie przestrzeni do wymiany myśli i poglądów pomiędzy młodymi odbiorcami ich rodziną i twórcami filmowymi. Wszystkie propozycje dopasowane są do grup i kompetencji odbiorców. Festiwal Filmów Familijnych to jedyne takie przedsięwzięcie w tej części Polski.

Od 6. do 10. grudnia najnowsze propozycje europejskiego kina familijnego w bardzo mikołajkowym klimacie. Do zobaczenia m.in. „Świąteczna wyprawa pana Patyka” czy „Emma i Święty Mikołaj” (przedpremierowo).
W środę (8.12) rozpoczynamy przegląd nowego polskiego filmu familijnego. Zobaczymy m.in. „Jakub, Mimi i gadające psy”, czy „Tarapaty 2”. Na zakończenie przeglądu – 12 grudnia odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu „Czarny Młyn” Mariuszem Palejem połączone z projekcją jednego z najciekawszych polskich filmów dla dzieci i młodzieży 2021 roku.

W piątek 10 grudnia zapraszamy na spotkanie z Jarosławem Boberkiem - aktorem teatralnym, filmowym i dubbingowym. Jego głos m.in. mogliśmy usłyszeć w piosence „Wyginam śmiało ciało” czy w bajce Epoka lodowca i Rybki z Ferajny. W weekend 11 i 12 grudnia w ramach filmowych poranków dla najmłodszych dzieci super nowość - serial krótkometrażowy Galaxy Taxi (cz.1 i cz.2) połączony z zabawą z animatorami dla dzieci i ich rodziców. W programie także quiz dla rodzin „Co Ty wiesz o kinie familijnym?”, warsztaty aktorskie
dla dzieci w wieku 10-15 lat, warsztat dla rodziców i nauczycieli jak rozmawiać z dziećmi o emocjach poprzez film oraz prezentacja o polskim dokumencie dla dzieci.

Już teraz zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie! Wkrótce więcej szczegółów i dodatkowych informacji, a teraz już rezerwujcie czas w ten mikołajkowy tydzień i do zobaczenia w Kinie Światowid.

Program: 

Poniedziałek 6 grudnia o 16:30 "Gwiazdka Klary Muu" kategoria wiekowa 5+ czas trwania: 66 min 

Klara Muu wprost nie może doczekać się świątecznego wyjazdu do taty! Kiedy wydaje się, że nic nie zakłóci wspólnej Gwiazdki na farmie, rusza lawina nieprzewidzianych zdarzeń.Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że tato Klary wcale nie jest gotowy do świętowania. Przed domem brakuje choinki, a bombki i lampki kurzą się w kartonach. Do tego pech sprawia, że zostaje on pilnie wezwany do odśnieżania domu sąsiadki, a odcięta droga przejazdowa uniemożliwia powrót. Co robić, gdy do Gwiazdki zostało coraz mniej czasu? Gotowa na wszystko Klara, postanawia wezwać na pomoc świątecznego gnoma. Legenda głosi, że wystarczy miska domowej owsianki, by przekonać go do pracy. Niespodziewanie cała sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli i niewiele brakuje, by nadchodzące Święta legły w gruzach! Czy bohaterom uda się poskromić serię niepowodzeń i łakomego gnoma?

Wtorek 7 grudnia o 16:30 "Mikołaj w każdym z nas" kategoria wiekowa: 6+ czas trwania 71 min 

Stolarz Andersen i Święty Mikołaj wracają by pomóc małej Elizie w jej wielkiej misji uratowania Świąt Bożego Narodzenia! Historia o małej wiosce jakich wiele. Lecz tutaj dzieje się coś dziwnego - ludzie zaczynają zapominać... Coraz bardziej i bardziej. W tym roku zapomnieli o tym, że zbliżają się Święta. Tylko Eliza jeszcze pamięta i tylko ona może przywrócić mieszkańcom pamięć o tym pięknym, świątecznym czasie każdego roku.

Środa 8 grudnia o 16:30 "Świąteczna wyprawa Pana Patyka" kategoria wiekowa: 6+ czas trwania 74 min

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, lecz śniegu jak na lekarstwo. Pan Patyk, ożywiony kijek zachowujący się jak chłopiec – fascynuje się wyprawą na biegun Roalda Amudsena i postanawia powtórzyć ten wyczyn. Kilkuletni Junior rusza w pościg za swoim przyjacielem z drewna. Razem z ojcem odnajdują go, ale wtedy dopada ich nagła zamieć śnieżna. Czy bohaterowie wrócą cali i zdrowi do domu? 

Czwartek 9 grudnia o 16:30  "Emma i Święty Mikołaj" kategoria wiekowa 6+ czas trwania 88 min 

11-letnia Emma to pełna wyobraźni dziewczynka, której największym pragnieniem jest spotkanie z elfami, w których istnienie bezgranicznie wierzy. Gdy niespodziewanie pojawia się w jej życiu sam Święty Mikołaj i jego żona Julie, nagle ma okazję dołączyć do nich w magicznej wyprawie do królestwa elfów. Teraz Emma będzie miała okazję pomóc Świętemu Mikołajowi w niebezpiecznej misji ratowania dziecka z rąk złej królowej elfów...

Piątek 10 grudnia o 16:30 "Jak zostać Świętym Mikołajem 2" kategoria wiekowa 10+ czas trwania 92

Na północy bajkowej Grenlandii znajduje się dom, w którym mieszka 12-letnia Lucia z rodzicami. Jest ona pierwszą dziewczynką uczącą się w międzynarodowej szkole dla Mikołajów. W dniu, w którym maszyna prezentowa ma rozpocząć produkcję, najlepszy przyjaciel Lucii - Oskar zostaje oskarżony o kradzież magicznego kryształu Króla Zimy. Dziewczynka jest zdeterminowana, by walczyć z niesprawiedliwością. Razem z Oskarem uciekają, aby odnaleźć prawdziwego złodzieja i udowodnić niewinność chłopca.

Bilety na filmy można nabyć:

  • online
  • w kasie Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30
  • w biletomacie znajdującym się w holu CSE "Światowid" (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00 

Więcej informacji pod numerem: 55 611 20 56/76 lub mailowo pod adresem: kino@swiatowid.elblag.pl

Pliki do pobrania

  • jpeg

    260768870_284649483670369_6818791461374921495_n.jpg

    pobierz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera