Światowid wczoraj i dziś | Ruszamy z Jubileuszem 60-lecia CSE Światowid w Elblągu!

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza do oglądania wystawy fotografii pt. „Światowid wczoraj i dziś”. Na wystawę składają się zdjęcia archiwalne pochodzące ze zbiorów CSE „Światowid” oraz zdjęcia współczesne wykonane przez uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu. Wystawa rozpoczyna obchody jubileuszu 60-lecia „Światowida”. Wystawa będzie czynna od 17 lutego od godz. 14.00. Wstęp wolny. Zapraszamy!

60 lat temu powstał Elbląski Dom Kultury im. Kazimierza Jagiellończyka. Była to pierwsza po wojnie tego typu instytucja w naszym mieście. Dzisiaj znana elblążanom jako Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

- Jubileusz 60-lecia „Światowida” to niepowtarzalna okazja do podróży w czasie. Z tej okazji dla wszystkich miłośników historii Elbląga a w szczególności historii elbląskiej kultury przygotowaliśmy wystawę fotografii pt. „Światowid wczoraj i dziś”. Na wystawie można zobaczyć archiwalne zdjęcia pochodzące ze zbiorów „Światowida”. Drugim ważnym akcentem wystawy są zdjęcia współczesne. To zadanie podjęli uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu z kierunku technik fotografii i multimediów – zapowiada Antoni Czyżyk Dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

- Przez cały rok będziemy akcentować nasz jubileusz. Główne obchody odbędą się we wrześniu, już teraz serdecznie zapraszam wszystkich elblążan do udziału – dodaje Antoni Czyżyk.

 

Termin i miejsce | Galeria Plakatu CSE „Światowid w Elblągu

Wystawa będzie czynna do 30 września 2022 r. w godzinach pracy CSE „Światowid” w Elblągu.

 

 

Wersja z napisami

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera