Lassie (17 - 27.07.2006)

Postać Lassie ujrzała światło dzienne w 1938 roku za sprawą szkockiej noweli Ericka Knighta. Kinowy debiut Lassie miał miejsce w 1943 roku u boku Elizabeth Taylor i Roddy'ego McDowella. Sukces filmu dał początek serii kontynuacji zarówno kinowych jak i telewizyjnych produkcji. Najnowsza adaptacja jest jedenastą kinową przygodą Lassie, lecz dopiero drugą wierną ekranzacją powieści Ericka Knighta.

Historia najsławniejszego psa na świecie ma swój początek w górniczej osadzie w Yorkshire tuż przed rozpoczęciem II wojny światowej. Gdy dla rodziny Carracloughów nastają ciężkie czasy, rodzice rozżalonego 9-letniego Joe`ego postanawiają odstąpić ich ukochanego psa, Lassie, księciu Rudling. Lassie zostaje przewieziona prawie 800 kilometrów, do zamku księcia na północnym wybrzeżu Szkocji. Pies jednak nie spocznie, póki nie powróci do ukochanego domu. Tak zaczyna się niesamowita przygoda, rozgrywająca się w malowniczej scenerii i obfitująca w niebezpieczeństwa, którym Lassie stawi czoła dzięki pomocy zarówno ludzi jak i zwierząt.

Wielu myśli, że to amerykańska opowieść. Tymczasem jest to z gruntu angielska historia i naszym zadaniem jest przypomnieć o tym młodym widzom.Ed Guiney, produkcja

Gdy kręciliśmy sceny na ulicach, ludzie traktowali Lassie jak gwiazdę rocka - pokazywali ją palcami i przywoływali do siebie. To nieśmiertelny pies, który doczekał się własnej serii filmów.Peter Dinklage, aktor (Rowlie)

Ta historia podnosi na duchu i na pewno wielu widzów utonie we łzach.Steve Pembertone, aktor (Hynes)

Jest w niej wiele romantyzmu, niewinności i wiary w podstawowe wartości. W czasach, gdy wszystko pędzi do przodu, miło zobaczyć film, który pozostaje pod wieloma względami klasyczny.John Lynch, aktor (Sam Carraclough)

W kinie Światowid od 17 do 27 lipca br.Produkcja: USA, Wielka Brytania, Irlandia, 2005 [100min.]

Reżyseria: Charles Sturridge

Obsada: Peter O’Toole, Samantha Morton, John Lynch Oficjalna strona filmu: www.monolith.pl/lassie

Cena biletu: 12 zł

Rezerwacja miejsc: 0-55 611-20-68, rezerwacja on-line (kliknij)

2006-07-20

Zobacz również

Zapisz się do newslettera