Ze sztuką przez świat | INDIE

Za nami na wyjątkowe spotkanie z kulturą Indii, które nie mają już przed nami żadnych tajemnic. 25 marca 2022 r. w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu gościliśmy Izabellę Ejzler, podróżniczkę, entuzjastkę kultury i sztuki hinduskiej. Przy dźwiękach tradycyjnej muzyki indyjskiej uczestnicy spotkania wykonali kilka podstawowych łagodnych ćwiczeń rozciągających i relaksacyjnych.

Następnie odbyły się warsztaty plastyczne z cyklu "Ze sztuką przez świat". Tematem spotkania była MANDALA. Zadanie polegało na stworzeniu w oparciu o własną wyobraźnię i potrzebę użycia kształtów i kolorów obraz techniką mandali.

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu spotkań "Podróże z kulturą". Udział wzięło przeszło 60 osób.

Ze sztuką przez świat to zajęcia artystyczne poświęcone sztuce i kulturze danego kraju połączone z warsztatami plastycznymi z określonej techniki plastycznej, przeprowadzane w otoczeniu inspirujących prac. Tym razem uczestnicy poznali kulturę Indii, a w szczególności historię mandali, jej znaczenie, symbolikę, techniki tworzenia i wpływ na rozwój emocjonalny i kreatywny dzieci i dorosłych. Następnie przyozdobili własnymi mandalami podkadki pod kubek. 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera