MET Opera w Kinie Światowid

Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu serdecznie zaprasza na kolejną odsłonę transmisji prosto z nowojorskiej opery w ramach Metropolitan Opera: Live in HD. W majowym repertuarze organizatorzy zaplanowali spektakl pt. „Łucja z Lammermooru”, który odbędzie się 21 maja.

„Łucja z Lammermooru” to opera napisana przez Gaetano Donizettiego. Sztuka opowiada historię tytułowej Łucji oraz Edgara. Para jest w sobie szalenie zakochana, jednak konflikt pomiędzy ich rodami powoduje, że uczucie jakie do siebie darzą zostaje wystawione na próbę. Z czasem, brat Łucji podstępem doprowadza do ślubu z lordem Arturem Bucklawem. Edgar jest przekonany, że to Łucja go zdradziła. Zrozpaczona kobieta wpada w szaleństwo, po czym zabija męża i sama umiera. Edgar dowiedziawszy się o tragedii również odbiera sobie życie. W spektaklu zagrali m.in. Nadine Sierra, Javier Camarena, Artur Ruciński oraz Matthew Rose. Na spektakl zapraszamy 21 maja o 18:55.

Majowa transmisja to z pewnością ciekawa propozycja na spędzenie wiosennego wieczoru. Zapraszamy do kina!

Bilety na film można nabyć:

  • online
  • w kasie Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30
  • w biletomacie znajdującym się w holu CSE "Światowid" w Elblągu (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00

Więcej informacji pod numerem: 55 611 20 56/76 lub mailowo pod adresem: kino@swiatowid.elblag.pl

 

Informujemy także o kolejnej transmisji z MET Opera. Już 4 czerwca zapraszamy na godzinę 18:55 na Hamleta.


Po światowej premierze inscenizacji Hamleta australijskiego kompozytora Bretta Deana na festiwalu operowym w Glyndebourne, brytyjski The Guardiannapisał: „Nieczęsto współczesna opera brzmi aż tak dobrze. Szekspir rzuca kompozytorom rękawicę, która w wielu przypadkach nie powinna być podnoszona, lecz HamletDeana sprostał zadaniu”. Teraz ta niezwykła współczesna opera zadebiutuje na ekranach kin. Reżyseruje Neil Armfield, dyryguje, debiutujący w Met, Nicholas Carter. Na scenie zobaczymy członków pierwotnej obsady, m.in. tenora Allana Claytona w roli tytułowej. Partnerować będą mu sopranistka Brenda Rae jako Ofelia, mezzosopranistka Sarah Connolly jako Gertruda, baryton Rod Gilfry jako Klaudiusz, a także, cieszący się mianem operowej legendy, bas Sir John Tomlinson jako duch ojca Hamleta.
Przybliżony czas trwania: 3h 34, z przerwą.

Autor: Brett Dean / Libretto by Matthew Jocelyn
Czas trwania: 214 minut [z przerwą]
Obsada: Allan Clayton (Hamlet), Brenda Rae (Ofelia), Sarah Connolly (Gertruda), Rod Gilfry (Klaudiusz), John Relyea (duch ojca Hamleta), Jacques Imbrailo (Horacy), William Burden (Poloniusz), David Butt Philip (Laertes), Christopher Lowrey (Gildenstern), Aryeh Nussbaum Cohen (Rozenkranc)
Twórcy: Nicholas Carter (dyrygent), Neil Armfield (reżyseria), Ralph Myers (scenografia), Alice Babidge (kostiumy), Jon Clark (światło), Denni Sayers (choreografia), Richard Hubert Smith / Glyndebourne Productions Lt (zdjęcie w tle)

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera