W klubie portElu o katastrofie smoleńskiej

Maciej Lasek, z urodzenia elblążanin, obecnie poseł i były wieloletni przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, będzie kolejnym gościem Klubu portElu w Światowidzie. Na spotkanie zapraszamy w piątek, 3 czerwca o godz. 18 do kina Światowid.

Klub portElu w Światowidzie to miejsce spotkań z ciekawymi ludźmi, otwarte dla mieszkańców, którzy mają okazję uczestniczyć w – mamy nadzieję – interesujących rozmowach na różne tematy. Gościliśmy już Pawła Olechnowicza, gen. Waldemara Skrzypczaka, prof. Tadeusza Iwińskiego. Tym razem gościem będzie Maciej Lasek, poseł obecnej kadencji Sejmu, w latach 2012-2016 przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych i członek komisji badającej katastrofę smoleńską. Nasz gość pochodzi z Elbląga, jest doktorem nauk technicznych, inżynierem specjalizującym się w mechanice lotu.

- Wszystkim, którzy zapomnieli co doprowadziło do tej tragedii, polecam http://faktysmolensk.niezniknelo.com. Rządzącym zaś przypominam, że nie jest wstydem nie wiedzieć, wstydem jest nie szukać odpowiedzi. A odpowiedzi są znane od dawna – pisze na swoim profilu na Twitterze.

Nie sposób więc nie zapytać naszego gościa o tę tragedię, którą Polacy żyją od 12 lat i który to temat co pewien czas wraca w publicznej dyskusji. Porozmawiamy także o pracy komisji wyjaśniającej przyczyny katastrofy i obecnym stanie wiedzy na ten temat. I na wiele innych tematów związanych z lotnictwem, a także Elblągiem.

 

Na spotkanie z dr. Maciejem Laskiem zapraszamy w piątek, 3 czerwca, do kina Światowid (sala kameralna) o godz. 18. Poprowadzi je Rafał Gruchalski, redaktor naczelny portEl.pl Zapraszamy do zadawania pytań i wzięcia udziału w dyskusji. Wstęp wolny.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera