Przegląd Zespołów Seniorskich w Światowidzie za nami

Wspólne muzykowanie, integracja, możliwość zademonstrowania swoich umiejętności – to od lat przyciąga seniorów do Światowida. Każdego roku seniorzy udowadniają, że wiek to tylko liczba, a wigoru i radości z życia mogłoby pozazdrościć im wielu młodych ludzi.

Za nami 8 edycja Przeglądu Zespołów Seniorskich, który od lat odbywa się pod hasłem „Co nam w duszy gra…”. 30 maja (poniedziałek) w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu na dużej sali kina zaprezentowali się wokaliści i muzycy, a  zgromadzoną publiczność rozbawiali kabareciarze.

– Światowid realizuje założenia polityki senioralnej – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, zastępca dyrektora CSE „Światowid” w Elblągu. – Wiele starszych osób pragnie utrzymywać i rozwijać swą aktywność, co umożliwia im właśnie udział w rozmaitych programach artystycznych i kulturalnychCieszymy się że po okresie pandemii seniorzy znów mieli przestrzeń do prezentacji swoich pasji i talentów – dodaje Magdalena Czarnocka-Kaptur.

Organizatorami Przeglądu Zespołów Seniorskich są CSE „Światowid” w Elblągu oraz Pełnomocnik Prezydenta Elbląga ds. seniorów.

 

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera