Z pasją tworzone – wernisaż w Światowidzie

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza 22 czerwca (środa) na godz. 17.00 na wernisaż prac uczestniczek sekcji malarstwa i ceramiki oraz sekcji tkactwa i rękodzieła artystycznego.  Na wystawie zobaczymy zróżnicowane prace tworzone z pasją i zamiłowaniem do sztuki. Wstęp wolny. Zapraszamy!

 „Z pasją tworzone” to tytuł najnowszej wystawy w przestrzeniach „Światowida”. Charakter wystawy doskonale oddają słowa nieznanego autora „Zawsze znajdź czas na rzeczy, które sprawiają, że czujesz się szczęśliwszy, że żyjesz”.  Wystawa pokazuje dorobek uczestniczek zajęć i sekcji CSE „Światowid”. Prezentuje prace, które powstały w pracowni malarstwa i ceramiki oraz w sekcji tkactwa i rękodzieła artystycznego dla dzieci i dorosłych.

Prace powstałe w sekcji malarstwa cechuje duża rozpiętość tematyczna i warsztatowa. Uczestniczki zajęć posługują się różnymi technikami plastycznymi, takimi jak malarstwo olejne, akryle, akwarele, mix-media, linoryt. Natomiast prace sekcji ceramicznej są bardzo zróżnicowane od projektów o charakterze użytkowym do artystycznych impresji. Wyjątkowego wyrazu ceramice zastosowanie różnego rodzaju szkliw.

Równie ciekawe są prace wykonane podczas zajęć sekcji tkactwa i rękodzieła artystycznego dla dzieci i dorosłych. Spotkania stały się inspiracją i okazją do poszukiwania nowych rozwiązań, łączenia różnorodnych materiałów oraz technik, takich jak tkactwo, makrama, batik czy krawiectwo. Umożliwiły uczestniczkom ekspresję i interpretację własną otaczającego świata poprzez pracę w szeroko rozumianej tkaninie.

 

Termin: 22.06.2022 (środa)

Godzina: 17:00

Miejsce: Galeria sztuki regionalnej (II piętro CSE „Światowid”)

 

Wystawa będzie czynna do 15 sierpnia 2022 w godzinach pracy CSE „Światowid” w Elblągu.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera