Letnia Mała Akademia Filmowa w Kinie Światowid

Z niecierpliwością odliczamy dni do wakacji. Kino Światowid nie zapomina o najmłodszych widzach i zaprasza na kolejną odsłonę Letniej Małej Akademii Filmowej. Startujemy 29 czerwca o 11:00.

Czym jest Letnia Mała Akademia Filmowa?

W czasie wakacji, w każdą środę o 11:00 zapraszamy dzieci w przedziale 7-12 lat do zgłębiania filmowego świata. Przez godzinę malujemy, rysujemy i poznajemy kulisy produkcji filmowej. Po warsztatach o 12:00 przenosimy się do sali kinowej na wspólne oglądanie projekcji.

W tym roku tematyka warsztatów poświęcona będzie 60-leciu Kina Światowid w Elblągu. W czasie zajęć z dziećmi wspomnimy o historii kina, przypomnimy najważniejsze wydarzenia z życia kina, zaprojektujemy gadżety i materiały dla dzieci z okazji 60-lecia.

Pierwsze filmowe spotkanie 29 czerwca o 11:00. Podczas godzinnych warsztatów ruszymy w niesamowitą podróż po kinie. I to dosłownie. Zajrzymy zza kulisy, poznamy niezbędne sprzęty oraz dowiemy się, jaki kiedyś wyglądało kino. Po wycieczce w czasie najmłodsi widzowie za sprawą filmu Ogliki trafią do spokojnej wioski Śmierdziuszkowo.


Bilety na film można nabyć:
online
• w kasie Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30
• w biletomacie znajdującym się w holu CSE "Światowid" (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00

Więcej informacji pod numerem: 55 611 20 56/76 lub mailowo pod adresem: kino@swiatowid.elblag.pl

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera