Warmia i Mazury: Obrazy

Kino Światowid zaprasza na weekend z filmami realizowanymi na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Cykl "Warmia i Mazury" już od 29 do 31 lipca w sali studyjnej.
 
"Warmia i Mazury: obrazy" to przegląd filmów realizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, bądź twórców pochodzących z naszego regionu. W tym roku obejrzymy takie produkcje jak "Jak najdalej stąd" Piotra Domalewskiego, debiut pełnometrażowy fabularny Małgorzaty Imielskiej pt. "Wszystko dla mojej matki" oraz dwie doskonalne przyjęte na festiwalach krótkometrażówki - "Droga" oraz "Opowiedz mi o mnie".
 
29.07 godz. 18:00 "Jak najdalej stąd" (reż. P. Domalewski, Polska 2020, 98 min)
Ola to zbuntowana nastolatka, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec, sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż. Los przeznacza jej nie lada wyzwanie – w imieniu rodziny ma sprowadzić ciało zmarłego do Polski.
 
30.07 godz. 18:00 "Wszystko dla mojej matki" (reż. M.Imielska, Polska 2021, 103 min)
Główna bohaterka to Ola, dorastająca podopieczna zakładu poprawczego, do którego zaprowadziły ją koleje losu. Odebrana w wieku 5 lat matce - znanej sportsmence jest ofiarą nieudanej adopcji i jej konsekwencji. Życie nauczyło jej, że o swoje trzeba walczyć. Jej świat to bieganie, które pozwala zapomnieć o bolesnej codzienności.
 
31.07 godz. 18:00 "Droga" (reż. E. Wróblewska, Polska 2021, 30 min) oraz "Opowiedz mi o mnie" (reż. M. Miller, Polska 2022, 22 min)
"Droga"

Agata, trzydziestolatka w ciąży, przyjeżdża ze swoim chłopakiem na wesele na Mazurach. W środku nocy sama rusza w drogę powrotną do domu. Jej samochód ląduje w rowie, a ona musi znaleźć sposób, żeby się stamtąd wydostać. Wydarzenia z tego dnia i poznani przez nią ludzie sprawią, że inaczej spojrzy na swoje dotychczasowe życie.

"Opowiedz mi o mnie"
Porzucona w szpitalu Magda nigdy nie poznała swojej biologicznej matki. Brak własnego miejsca i poczucia tożsamości nie pozwalają jej normalnie żyć. Dziewczyna chce rozwikłać zagadkę oraz dowiedzieć się, kim naprawdę jest. Czuje, że prawda może ją wyzwolić i pomóc w poradzeniu sobie z ciężarem, jaki nosi. Bohaterka wyrusza w emocjonalną podróż, by w końcu odnaleźć siebie.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera