„Krajobraz światłem malowany" czyli wystawa Michała Sośnickiego w „Światowidzie"

Od początku września w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu będzie można oglądać wyjątkową wystawę fotografii Michała Sośnickiego pt. „Krajobraz światłem malowany”.

Wystawa z całą pewnością znana i podziwiana przez miłośników sztuki, gościła już w wielu miejscach w Polsce - tym razem zawita do elbląskiego „Światowida".
„Wschody i zachody słońca, magia porannego oraz wieczornego światła to jest coś co kocham najbardziej… „Złota godzina” czy też „niebieska godzina” – to są ulubione chwile fotografa krajobrazowego czy też, jak kto woli – pejzażysty… ”

Michał Sośnicki to rodowity krakowianin, od kilku lat mieszkający pod królową Beskidów – Babią Górą, w Zawoi. Fotografią zajmuje się od 2008. Absolwent kursu Fotografii Artystycznej Zbigniewa Pozarzyckiego, w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie.
Współpracuje, bądź współpracował, m.in. z: National Geographic Polska, Ricoh Polska, Foto-Technika, Benq, Wydawnictwem Kartograficznym Compass, Magazynem Turystyki Górskiej „npm”, Centrum Górskim Korona Ziemi, Portalem Górskim, Tatrzańskim Parkiem Narodowym.

Fotografie autorstwa Michała były nagradzane w konkursach fotograficznych, m.in.: III miejsce w kategorii Przyroda "Zdjęcie roku powiatu suskiego" - Sucha Beskidzka 2020; II miejsce „Sztuka Natury” na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii I Filmu Przyrodniczego – Toruń 2017; I miejsce „Nasze Loreto – ogólnopolski szlak dzwonnic loretańskich 2017”; „National Geographic Polska – Nasze Karpaty 2014” – wyróżnienie; „Najpiękniejsza Góra Świata 6/2014” – fotografia znalazła się wśród 30 finałowych prac; ; „Tatrzańska jesień 2014” – II miejsce oraz prezentowane były na wielu wystawach pokonkursowych ( m.in.: Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze czy Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym im. Jana Sunderlanda w Nowym Targu - wyróżnienie). Jest Ambasadorem Premium marki Pentax oraz Benro.

Kocham góry, ale fotografuję nie tylko je, i nie tylko w nich… Fotografie, które Państwo tutaj widzicie powstały w okresie ostatnich 2 lat. Powstały w moim, fotograficznym świecie… Ten świat, tego podejścia do fotografii, poszukiwania światła, a przede wszystkim fotografowania sercem, od kilku lat uczę podczas organizowanych i prowadzonych przeze mnie warsztatach fotograficznych – mówi Michał Sośnicki.

Więcej o artyście znajdziemy na jego stronie internetowej --> Michał Sośnicki

Wystawa „Krajobraz światłem malowany” od 1 września prezentowana jest na I piętrze Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.  Wstęp wolny! Zachęcamy do zwiedzania w godzinach pracy CSE „Światowid” w Elblągu.

Zapraszamy!

Zobacz również

Zapisz się do newslettera