Letnia Mała Akademia Filmowa w Kinie Światowid

Kino Światowid zaprasza na ostatnie spotkanie w ramach Letniej Małej Akademii Filmowej. Przed nami kreatywne warsztaty zdobienia słodkości na urodziny kina oraz projekcja filmowa „Młody Winnetou". Początek spotkania 31 sierpnia o 11:00.

Jeszcze niedawno szykowaliśmy się do Letniej Małej Akademii Filmowej. Poznawaliśmy historię kina, robiliśmy torby i koszulki i nagrywaliśmy krótkie filmiki. Zanim jednak powrócimy do szkolnych murów, a na plecy założymy tornistry po raz ostatni spotkajmy się na kreatywno-filmowym spotkaniu. Na wszystkich małych artystów czeka bardzo słodkie spotkanie. Tym razem udekorujemy słodkości na 60-lecie kina oraz wspólnie obejrzymy animację „Kurozając i zagadka chomika ciemności”.

Poznajcie jedynego w swoim rodzaju, pół kurczaka, pół zająca, bohatera, który skradnie Wam serca: oto Kurozając! Jako niemowlę znaleziony w dzikiej dżungli i przygarnięty przez słynnego zajęczego podróżnika Króla Piotra, dorastał marząc o wielkich przygodach. Teraz jako młodzieniec gotów jest podjąć każde wyzwanie, żeby udowodnić światu, że nawet ktoś tak nietypowy może zostać bohaterem. Początki nie są łatwe, bo prawdę mówiąc Kurozając jest jeszcze ciut nieopierzony i potyka się o własne nogi, ale nadrabia ambicją i entuzjazmem. Wkrótce jednak przygoda sama go znajduje. Oto największy wróg Króla Piotra ucieka z zamkowego lochu i rusza na poszukiwania magicznego Chomika Ciemności, w którym drzemie wielka moc. Kurozając wie, że kto pierwszy znajdzie Chomika, ten przejmie władzę w królestwie. Dlatego wraz ze swym wiernym acz ciut powolnym kompanem – żółwiem Abe’m oraz bezczelną, ale uroczą mistrzynią sztuk walki – skunksicą Meg, Kurozając wyrusza w niesłychanie ryzykowną podróż.

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera