Powrót Elbląskiej Ligi Tańca

Elbląska Liga Tańca czyli bezpłatna nauka tańca towarzyskiego prowadzona w wybranych szkołach podstawowych wróciła po wakacyjnej przerwie.

Elbląska Liga Tańca jest przedsięwzięciem prowadzonym w celu aktywizacji sportowej najmłodszych uczniów. Jest to szansa na przekazanie wiedzy i zainteresowanie dzieci sportowym tańcem towarzyskim.
 
Program trwa od 2012 roku, w roku bieżącym naukę tańca prowadzimy w 3 elbląskich szkołach podstawowych – SP 12, SP 18 i SP 19. Dla każdej z klas zorganizowane zostały zajęcia z zakresu tańców standardowych i latynoamerykańskich, które odbywają się raz w tygodniu po dwie godziny lekcyjne na szkolnych salach gimnastycznych.
 
Projekt zakłada naukę tańca towarzyskiego od podstaw. Jednak jego celem jest przekazanie takiej wiedzy i umiejętności aby dzieci mogły zatańczyć i zaprezentować się na turnieju.
 
Z zajęciami tanecznymi wróciliśmy do szkół po przerwie wakacyjnej we wrześniu - mówi Mateusz Czyżyk trener tańca sportowego – Widać, że dzieci są pełne energii ale są też chętnie do pracy. To dobrze bo za 4 miesiące czeka nas występ na pokazowym turnieju.
 
Zajęcia w ramach Elbląskiej Ligi Tańca potrwają do grudnia, wtedy to odbędzie się pokazowy turniej, który podsumowuje cały okres nauki. Każde z dzieci będzie miało wtedy możliwość dalszego rozwoju w Elbląskim Klubie tańca Jantar.
 
Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Jantar”, które realizuje pomysł przy pomocy Centrum Spotkań Europejskich  „Światowid”.
 

Działanie Elbląska Liga Tańca realizowane jest w ramach zadania „Upowszechnianie tańca wśród dzieci i młodzieży” dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Elbląg

Zobacz również

Zapisz się do newslettera