Sensoryka dla najnajów w „Światowidzie”!

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza rodziców lub opiekunów z dziećmi w wieku od 1 do 2 lat, na cykl zajęć pn. „Sensoryka dla najnajów”. W każdy wtorek w sali doświadczania świata, poprzez zabawę, będziemy rozwijać zmysły naszych najmłodszych. Zajęcia ruszają od października. Zapraszamy!

Sensoryka to przede wszystkim czas dla dzieci i opiekunów. W trakcie wykonywania różnorodnych czynności będziemy wśród najmłodszych stymulować zmysły, budować świadomość przestrzeni oraz doskonalić umiejętność poruszania się. Dziecko w ten sposób nie tylko pozna siebie, rozładuje energię oraz pobudzi wyobraźnię, ale również odkryję zjawiska zachodzące w jego otoczeniu.

 

Zajęcia będą się odbywały w sali doświadczania świata w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Sala została wyposażona w niezbędne materiały sensoryczne, dzięki którym dzieci będą mogły robić wszystko co podpowie im wyobraźnia: lampki, projektory, panele z cieczami, podświetlane stoliki, światłowody, podesty, pufy, percepcyjne półkole, bryły, sensoryczne podłogi i wiele innych – to wszystko czeka na maluchy, które zaczynają poznawać świat. Różne faktury, kształty, zapachy, obrazy, światło, dźwięki sprawiają, że podczas spotkań bobasy w wieku od 1. do 2. roku życia zaangażują różne zmysły.

 

Wszystkie aktywności wybierane będą w zgodzie z aktualnymi potrzebami dzieci, dlatego spotkania planowane są dla kameralnych pięcioosobowych grup. Bawiąc się, dzieci odkryją i rozwiną nowe umiejętności, ale także zrelaksują się i wyciszą. A rodzic lub opiekun zyska kolejne pomysły na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem.

 

Wiek uczestników: 1 - 2 lat

Termin i miejsce | wtorki, godz.: 9:30-10:30, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, sala doświadczania świata

Zapisy i więcej informacji | aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl, tel. 55 611 20 59

Odpłatność: 150 zł/miesiąc

Zobacz również

Zapisz się do newslettera