Został już tylko tydzień!

Siedem dni zostało do wielkich tanecznych wydarzeń – Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup oraz Mistrzostw Świata Par Standardowych u-21. Piękno tańców standardowych, gorące latynoamerykańskie rytmy oraz popisowe występy mistrzów – Elbląg po raz kolejny stanie się stolicą tańca.

22. edycja MFT „Baltic Cup” oraz Mistrzostwa Świata Par Standardowych u-21 zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. Tradycją turnieju jest, że podczas sobotnich i niedzielnych finałów publiczności prezentują się najlepsi z najlepszych tancerzy. Prestiż imprezy podnoszą sędziowie, którzy w swojej karierze zawodowej byli mistrzami Polski, Europy i świata. Imprezę prowadzi niezmiennie od lat Danuta Niemczynowicz-Przekop, dzięki której MFT „Baltic Cup” ma swój niepowtarzalny klimat.

W turniejowych zmaganiach wystąpią także elblążanie.
Większość par trenujących na co dzień w Elbląskim Klubie Tańca „Jantar” zatańczy podczas MFT „Baltic Cup”. Filozofią naszego klubu jest rywalizowanie z najlepszymi. Wszystko po to by podnosić swój poziom taneczny – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Miłośnikom tańca nie trzeba przypominać, że MFT „Baltic Cup” to prestiżowy festiwal i największa tego typu impreza w rejonie Morza Bałtyckiego. Niezdecydowanym podpowiadamy, że sportowych emocji podczas tej imprezy nie zabraknie. Owacje na stojąco dla najlepszych, łzy wzruszenia tancerzy, których setki godzin ćwiczeń zostały docenione przez jurorów. Rozstrzygnięcie, która z par zdobędzie tytuł Mistrzów Świata Par Standardowych u-21 – wszystko to podczas tanecznego święta, które odbędzie się w dniach 7-9 października w Elblągu.

Zapraszamy do zakupu biletów. Bilety można nabyć:
online
• w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14:30 do 20:30. W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30
• w biletomacie znajdującym się w holu CSE „Światowid" w Elblągu (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00

Organizatorem MFT „Baltic Cup” oraz Mistrzostw Świata Par Standardowych u-21 jest Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu; współorganizatorem: Stowarzyszenie Jantar Elbląg

Patronat Honorowy:
- Kamil Bortniczuk, Minister Sportu i Turystyki
- Gustaw Marek Brzezin Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego
- Witold Wróblewski - Prezydent Miasta Elbląg

22 edycję Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” oraz Mistrzostwa Świata Par Standardowych u-21 dofinansowano ze środków budżetu państwa z części, której dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki, współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląga.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera