Dzień Otwarty Światowida za nami

17 września zaprosiliśmy elblążan i mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego na Dzień Otwarty. W programie m.in. warsztaty plastyczne, filmowe, gry i zabawy oraz pokazy taneczne i zwiedzanie Światowida. Na wszystkich chętnych czekały także nasze wystawy oraz ekspozycje multimedialne w Regionalnej Pracowni Digitalizacji. 

Nadchodząca jesień w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zapowiada się bardzo ciekawie. Przygotowaliśmy sporo propozycji zajęć artystycznych, plastycznych i muzycznych oraz sportowo-fitnessowych. Nasza oferta przygotowana jest z myślą o dzieciach, młodzieży, osobach dorosłych i seniorach.

Dzień Otwarty „Światowida” był niepowtarzalną okazją do zapoznania się z naszymi propozycjami, ale także okazją do zobaczenia pracy instytucji od kuchni. Zaprosiliśmy do poznania pracy działów CSE „Światowid”, w tym Kina Światowid, Centrum Tańca Promyk, Centrum Aktywności Społecznej oraz Regionalnej Pracowni Digitalizacji.

Kino Światowid zaprosił chętnych na warsztaty kreatywne związane z historią kina, a właściwie z jego początkami. Uczestnicy zajęć przygotowywali różnego rodzaju zabawki optyczne, latarenki magiczne i inne przedmioty pokazujące jak działa kino.

Na holu głównym CT Promyk zaprezentował bogatą ofertę sekcji tanecznych i sportowo-fitnessowych. Co zobaczyliśmy? Pokazy gimnastyczek, pokaz formacji JANTAR Elbląg, warsztaty z tańca towarzyskiego, pokazy par EKT „Jantar”, pokaz zespołu TT Dance, pokaz zespołu tańca nowoczesnego - „Blefik”, warsztaty z tańca nowoczesnego – hip-hop, warsztaty Dziecięcej Akademii Tańca, pokaz grupy Latino Girls, pokaz zespołu tańca nowoczesnego – „Blefik Kids”, warsztaty z Rytmiki, pokaz grupowy – gimnastyczek.

Dzień Otwarty „Światowida” był także okazją do zapoznania się z nową ofertą zajęć i warsztatów, do poznania instruktorów i zapisania się na wybrane zajęcia oraz do zobaczenia jak wyglądają sale i pracownie artystyczne.  To wszystko zaprezentowało Centrum Aktywności Społecznej w strefie dla najmłodszych. Oczywiście nie zabrakło zabaw i gier!

Regionalna Pracownia Digitalizacji zabrała wszystkich chętnych w wyjątkową podróż w czasie. W ramach zakończonej niedawno rozbudowy w CSE „Światowid” w Elblągu powstała przestrzeń do stacjonarnej prezentacji cyfrowych wizerunków cennych skarbów. Tam prezentowana jest obecnie pierwsza multimedialna wystawa „Oswoić miasto. Życie codzienne elblążan w latach 1945-1949”. Za pośrednictwem m.in. holoboksa i piramid holograficznych będzie można obejrzeć przedmioty związane z mieszkańcami i powojennym miastem.

Wszystkich, którzy nie widzieli jeszcze nowego oblicza „Światowida” zaprosiliśmy do poznania nowych przestrzeni. W ramach rozbudowy powstała trzecia sala kinowa, nowe pracownie plastyczne i przestrzenie wystawiennicze. 

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera