DKF w Kinie Światowid

Kino Światowid wraca po wrześniowej przerwie z kolejnym spotkaniem Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Tym razem jesienny sezon rozpocznie się od dwóch propozycji. Pierwszą z nich, komedię „Ninjababy”, widzowie obejrzą 6 października.

DKF to cykliczne wydarzenie, które ma niezmienną i sprawdzoną formułę od końca lat 80, gdy patronat przejął Miejski Ośrodek Kultury przy współpracy z niezależnym wówczas Kinem Światowid. Nadano imię Andrzeja Munka – jednego z najważniejszych reżyserów w historii polskiej kinematografii.
Miłośnicy kina spotykają się dwa razy w miesiącu, w czwartki, aby wspólnie omówić, następnie ocenić na karteczce, w skali 1-6, przygotowany film. Produkcja, która otrzyma najwyższą średnią notę – wygrywa Nagrodę Publiczności Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. A. Munka.

„Ninjababy”, wyróżniona w 2021 roku Europejską Nagrodą Filmową dla najlepszej komedii i statuetkę na MFF w Berlinie, to oryginalna i przede wszystkim zabawna opowieść o przyśpieszonym dojrzewaniu. Historia oparta na norweskiej powieści komiksowej Ingi Sætre pt. „Fallteknikk”.

Astronautka, degustatorka piwa, strażniczka leśna, a może autorka poczytnych komiksów? Ostatnią rzeczą, jaką można by zarzucić głównej bohaterki Rakel, jest brak pomysłu na siebie. Jednak wszystko się zmienia, gdy dowiaduje się o „problemie” w szóstym miesiącu ciąży, gdy na usunięcie jest już za późno. Tymczasem tytułowe ninjababy co rusz daje o sobie znać, będąc naczelnym komentatorem życiowych wyborów Rakel.

Więcej na: stronie Kina Światowid

 

Bilety można nabyć:

- online
- w kasie Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14:30 do 20:30. W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30
- w biletomacie znajdującym się w holu CSE "Światowid" w Elblągu (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00

Zobacz również

Zapisz się do newslettera