SztukaTERRiA 2022. Jarmark świąteczny | zaproszenie dla wystawców

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, zaprasza osoby indywidualne, grupy twórców, galerie lub instytucje zajmujące się rękodziełem, rzemiosłem, wyrobem produktów żywności naturalnej, prowadzące swoją twórczość na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego do zaprezentowania się na Warmińsko-Mazurskim Jarmarku Wyrobów Artystycznych SztukaTERRIA. Jarmark odbędzie się 4 grudnia w CSE „Światowid” w Elblągu. Na zgłoszenia wystawców czekamy do 20 listopada.


SztukaTERRiA. Warmińsko-Mazurski Jarmark Wyrobów Artystycznych, jest imprezą wystawienniczo–handlową organizowaną w celu zaprezentowania przedmiotów sztuki rękodzielniczej oraz produktów żywności naturalnej.
- SztukaTERRiA od lat stanowi doskonałą okazję do promocji twórców ludowych z Warmii i Mazur oraz propagowania wśród odwiedzających nowych form aktywności artystycznej – mówi Antoni Czyżyk, Dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. - Zależy nam na stworzeniu przestrzeni gdzie wystawcy w sposób komfortowy mogą zaprezentować swoje wyroby, tak aby jak największa liczba odbiorców skorzystała z ich oferty – dodaje Antoni Czyżyk.

W jarmarku udział mogą wziąć osoby indywidualne, grupy twórców, galerie lub instytucje zajmujące się rękodziełem, rzemiosłem, wyrobem produktów żywności naturalnej, prowadzące swoją twórczość na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego. Przedmiotem Jarmarku są wyroby rękodzieła ludowego, przedmioty twórczości artystycznej oraz produkty żywności naturalnej tj. ceramika, zabawki, biżuteria, rzeźba, hafty, ozdoby, frywolitki, dekoracje świąteczne, upominki, obrazy, koronka, rysunek na szkle, plecionkarstwo, wyroby z bursztynu, metalu i drewna, pamiątkarstwo i inne oraz produkty żywności naturalnej (wędliny, pieczywo, nabiał, miody bez zawartości alkoholu itp.).

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin SztukaTERRii, Warmińsko-Mazurskiego Jarmarku Wyrobów Artystycznych są dostępne na stronie internetowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Na zgłoszenia czekamy do 20 listopada br. Wysłanie zgłoszenia nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem do udziału w Jarmarku. Liczba miejsc wystawienniczych jest ograniczona. O uczestnictwie w Jarmarku decyduje kolejność przesłania wypełnionego formularza zgłoszeniowego, ale również rodzaj oferowanego asortymentu (adekwatnego do ww. kategorii).

Ozdoby bożonarodzeniowe (bombki, stroiki), dekoracje świąteczne, wyroby z makramy, odzież, zabawki i inne artystyczne drobiazgi, które mogą być doskonałymi prezentami świątecznymi, ale również żywność naturalną (chleby, pierniki, soki) będzie można kupić na Warmińsko-Mazurskim Jarmarku Wyrobów Artystycznych SztukaTERRiA. Jarmark odbędzie się 4 grudnia (niedziela) w godzinach od 10:00 do 17:00 w sali widowiskowo-sportowej CSE „Światowid” w Elblągu.

Wydarzenie pn. sztukaTERRIA to tradycyjna impreza, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością i na stałe wpisała się do kalendarza imprez, które odbywają się w CSE Światowid w Elblągu.
- SztukaTERRIA niezmiennie przyciąga zarówno ciekawych twórców z naszego województwa, jak i elblążan zainteresowanych zakupem nietuzinkowych ozdób i prezentów – mówią organizatorzy. Mamy nadzieję, że frekwencja dopisze również podczas tegorocznej edycji.

Podczas sztukaTERRII swoje produkty będzie prezentowało kilkudziesięciu wystawców z całego regionu. Wśród nich twórcy, artyści ludowi - można będzie kupić obrazy, rzeźby z drewna i ceramikę, organizacje, artyści, osoby indywidualne zajmujące się rękodziełem, rzemiosłem, wyrobem produktów żywności naturalnej. Z pewnością odwiedzający będą mieli z czego wybierać. Na jarmarku pojawi się blisko dziesięciu wystawców z żywnością - w tym miody, wyroby z wosku, syropy, ciasta, lizaki, chleby, pierniki artystyczne, kwas chlebowy, syropy z sosny, mniszka lekarskiego, naturalne soki.

Co ważne, organizatorzy przygotują specjalne stoisko plastyczne dla dzieci. Tak, aby rodzicie mogli spokojnie zwiedzać i robić zakupy podczas jarmarku, a w tym czasie dzieci będą twórczo spędzać czas i się dobrze bawić!

Na odwiedzających czekają również konkursy! Każdy zwiedzający będzie mógł wygrać produkty przekazane przez wystawców.

Wstęp na SztukaTERRiĘ jest bezpłatny. Jarmark to doskonałe miejsce gdzie kupić będzie można niebanalne prezenty świąteczne, domowe dekoracje i zdrową żywność. Zapraszamy w godzinach od 10:00 do 17:00 do Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu!


Wystawców zachęcamy do zapisów. Na zgłoszenia czekamy do 20 listopada 2022.
Zapraszamy do kontaktu mailowego: 
aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl

lub telefonicznego:
55 611 20 59

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa znajduje się w załączniku poniżej.

Pliki do pobrania

  • pdf

    regulamin i karta zgłoszenia sztukateria.pdf

    pobierz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera