Dead fish (18 - 31.08.2006)

Charley Stadler - Na początku lat 90 zadebiutował jako reżyser filmów reklamowych - nakręcił ich ponad 100, m.in. dla tak znanych firm jak Mercedes Benz, T-Mobile i Volkswagen. W 1997 roku magazyn „Campaign" obwołał go jednym z najlepszych reżyserów młodego pokolenia na świecie. „Dead Fish" to fabularny debiut Stadlera.

Akcja filmu toczy się w Londynie, gdzie krzyżują się drogi spłukanego do cna Amerykanina i angielskiego płatnego zabójcy. Ich spotkanie rozpoczyna serię niezwykłych wydarzeń, a bohaterami tej czarnej komedii sensacyjnej są zabójcy, zdrajcy i kochankowie.

Miejsce: Londyn - widziany oczyma młodego przystojniaka Ab'a.Czas: dzień - zdecydowanie dla niego nienajlepszy.Okoliczności: dziewczyna Mimi oznajmia mu, że jest w ciąży. Egzekutor Danny daje Abe'owi 24 godziny na spłacenie długu. Co najmniej 2 wynajętych zbirów chce go zabić. Abe omyłkowo wymienia się telefonami z Lynchem płatnym zabójcą, który zakochuje się w jego dziewczynie. Przez telefon Lyncha Abe odbiera kolejne zlecenia, w tym na zabicie tajemniczego osobnika - niejakiego Fisha.

Aktorski popis Gary'ego Oldmana i Roberta Carlyle'a. Wybuchowa mieszanka „Leona Zawodowca" i „Trainspotting".Hollywood Reporter

Film utrzymany w duchu „Przekrętu" nawiązuje do najlepszych czarnych komedii.Guardian

Scenariuszowy majstersztyk kina akcji. Wiele wątków smakowicie się przeplata i łączy w fabularną ucztę.Variety

Niewielu jest aktorów, którzy kunsztem, dorównują Oldmanowi. Amerykanin po raz kolejny potwierdza swoją klasę, gra z rozmachem i jak zwykle jest kompletnie nieprzewidywalny.Premiere

Produkcja: Wielka Brytania, Niemcy, 2004 [95 min.]Reżyseria: Charley StadlerObsada: Gary Oldman, Robert Carlyle, Billy ZaneGatunek: komedia sensacyjna Cena biletu: 12 złRezerwacja miejsc: 0-55 611-20-68, rezerwacja on-line (kliknij)

Zobacz również

Zapisz się do newslettera