Europejskiego Dnia Kina Artystycznego w Kinie Światowid

Już 13 listopada, odbędzie się kolejna edycja Europejskiego Dnia Kina Artystycznego (EDKA). Będzie to okazja, żeby obejrzeć przedpremierowy seans filmu "Piękny poranek" w reżyserii Mii Hansen-Love.

Ten ważny dzień dla kin artystycznych powstał z inicjatywy CICAE (Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Art-House’owych) przy ogromnym wsparciu Europa Cinemas (Sieć Kin Europejskich), jak i Stowarzyszenia Kin Studyjnych. Celem tego wydarzenia jest prezentacja oraz promocja filmów zrealizowanych lub wyprodukowanych w Europie. Ideą tego dnia jest również wzmocnienie kin mieszących się w danym regionie i zapoznanie odbiorcy z filmami artystycznymi. Kino Światowid również przyłącza się do obchodów Europejskiego Dnia Kina Artystycznego. Tego dnia będzie można zobaczyć produkcję, która podczas festiwalu w Cannes otrzymał nagrodę EUROPA CINEMAS LABEL AWARD dla najlepszego filmu europejskiego.

13 listopada godz. 16:00 "Piękny poranek"
Sandra, młoda samotna matka, opiekuje się schorowanym ojcem. Razem z rodziną walczy, by zapewnić mu odpowiednią opiekę. W tym samym czasie na nowo nawiązuje relację z Clémentem, dawno nie widzianym przyjacielem. Choć mężczyzna nie jest wolny, zaczynają namiętny romans.

Reżyseria: Mia Hansen-Løve
Produkcja: Francja 2022
Obsada: Léa Seydoux, Pascal Greggory, Melvil Poupaud, Nicole Garcia
Czas: 112 min
Cena biletu: 15 zł

Zobacz również

Zapisz się do newslettera