Zapraszamy na zajęcia Dziecięcej Akademii Tańca

Dziecięca Akademia Tańca to program skierowany do najmłodszych.
W Centrum Tańca Promyk , dzieci w wieku przedszkolnym mogą uczyć się tańca towarzyskiego, nowoczesnego oraz elementów tańca ludowego.
 
- Obecnie niewiele placówek przedszkolnych ma w programie zajęcia taneczne a tak małe dzieci mają niesamowitą potrzebę ruchu – mówi Magdalena Szydłowska z CT Promyk – Stąd pomysł, żeby wprowadzić dodatkowe zajęcia taneczne dla dzieci w wieku przedszkolnym.
 
Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 5 do 6 lat. Dzieci, poprzez zabawę, uczą się krótkich choreografii opartych na tańcu towarzyskim, nowoczesnym i ludowym. W ten sposób rozwiną poczucie rytmu, poprawią sprawność ruchową, koordynację oraz muzykalność.
Taniec ma ogromny wpływ na kształtowanie osobowości dziecka i jego prawidłowy rozwój psychofizyczny. Gwarantuje odpowiedni rozwój sylwetki, koryguje wady postawy. Tańczące dzieci z reguły lepiej się uczą, łatwiej zapamiętują oraz lepiej znoszą stres. Zajęcia taneczne pomagają także pokonywać wewnętrzne opory dziecka oraz nieśmiałość. Taniec uczy również kultury osobistej, wzmacnia poczucie własnej wartości i wyzwala kreatywność.
 
– Regularne zajęcia to także sposób na wyrabianie w dziecku nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu – mówią instruktorzy. – Poprzez te zajęcia każdy rodzic może sprawdzić czy jego dziecko posiada zdolności taneczne oraz czy taniec stanie się jego hobby. A gdy dzieci nauczą się już trochę tańczyć czekają je konkursy z nagrodami, pokazy oraz turnieje. Na parkiecie wśród publiczności i braw każde dziecko poczuje się jak prawdziwa gwiazda.
 
Zajęcia w ramach Dziecięcej Akademii Tańca odbywają się w poniedziałki w CSE Światowid o godz.16.30 oraz w soboty w CT „Promyk” o godz.11.00.
 

Biuro Centrum Tańca "PROMYK"
ul. Browarna 80
82-300 Elbląg

czynne od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00
tel./fax. +48 55 611 01 30
tel. +48 55 611 01 40
tel. kom. +48 609 977 220

Zobacz również

Zapisz się do newslettera