Targi seniora w Światowidzie - sprawdź program!

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, zaprasza wszystkich seniorów do odwiedzenia naszej instytucji już w pierwszą grudniową środę, odbędzie się wtedy wyjątkowe przedsięwzięcie. Targi Seniora pn. Teraz My! już 7 grudnia (w godz. 10:00 – 14:00) w CSE „Światowid” w Elblągu.

Targi seniora – Teraz My! są wydarzeniem wystawienniczym o charakterze kulturalno-edukacyjnym, skierowanym do seniorów z województwa warmińsko-mazurskiego i ich rodzin. Celem targów jest prezentacja i promocja instytucji, firm i działań kierowanych do seniorów w woj. warmińsko - mazurskim.

- Oferta dla seniorów w naszym mieście i regionie jest bardzo bogata, warto zaprezentować i przybliżyć te działania elbląskim seniorom tak, żeby każdy znalazł coś dla siebie – mówi Antoni Czyżyk Dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu. – Zależy nam na tym, aby stworzyć jedno miejsce, gdzie seniorzy mogą bez problemu w sposób komfortowy i bardzo przyjazny znaleźć wszystkie inicjatywy, które ich dotyczą – dodaje Antoni Czyżyk.

W targach uczestniczyć będą przedsiębiorcy, instytucje publiczne, organizacje pozarządowe i osoby fizyczne, których oferta obejmuje szeroko rozumianą propozycję towarów i usług dla osób starszych oraz ich rodzin.

Podczas targów zaprezentują się przedstawiciele następujących dziedzin: zdrowie, sport i rekreacja, kulinaria, uroda i styl, kultura i nauka, prawo i finanse, pasje i zainteresowania, nowe technologie i multimedia. Jak zawsze targi będą okazją, aby seniorzy mogli skorzystać z porad specjalistów z zakresu prawa, zdrowia, urody, a także z bezpłatnych badań. W programie targów, oprócz stoisk, znajdzie się otwarta scena, na której odbędą się prelekcje oraz prezentacje seniorskich zespołów artystycznych  – zapowiadają organizatorzy.

Targi Seniora Program

Elbląg, 7.12.2022 godz. 10:00-14:00
Sala widowiskowo-sportowa CSE „Światowid” w Elblągu

10:00 - uroczyste otwarcie Targów Seniora

10:15 - występ wokalny zespołu „A w sam raz” - CSE „ŚWIATOWID”

10:25 - Programy organizowane przez Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu. Prelekcja Pani Danuty Stanickiej, Edukatora Zdrowia

10:30 - występ taneczny grupy z Centrum Tańca „Promyk”

10:40 - prelekcja „Wsparcie w zakresie systematycznego dawkowania leków” - EL COMP

10:50 - „Kabaret NaJarane” – występ Klubu Seniora „Nad Jarem”

11:10 - live cooking : Sałatka z pieczoną dynią; Zespół Szkół Gospodarczych W Elblągu. Prelekcja na temat zdrowego żywienia - Pani Barbara Bukowska

11:45 - występ wokalny Zespołu „Perełki” - Pasłęcki Uniwersytet Trzeciego Wieku

12:00 - podziękowania dla Klubu Aktywnego Seniora i Wolontariatu Senioralnego

12:05 - wypowiedź eksperta - Elbląskie Centrum Usług Społecznych

12:15 - występ wokalny zespołu „Sasanki” – Klub Seniora Razem w Słuchaczu

12:25 - wypowiedź eksperta Oxypower. „Tlenoterapia hiperbaryczna, jej zalety i zastosowanie przy wielu chorobach i dolegliwościach”

12:35 - występ zespołu „2+5” - Stowarzyszenie Kulturalne „Łączymy pokolenia”

12:50 - prelekcja „Zdrowie i uroda” - Livioon Polska

12:55 - „Bilety lotnicze” monolog kabaretu „Pozytywnie zakręceni”

13:00 - prelekcja Miejskiego Rzecznika Konsumentów- Urząd Miejski w Elblągu. „Nieuczciwe praktyki rynkowe skierowane do seniorów”.

13:30 - prezentacja Santander Bank Polska S.A

13:40 - wystąpienie Pani Elżbiety Gelert, Poseł na Sejm. Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Zespolonego w Elblągu.

13:45 - kabaret „Ale Babki” - Uniwersytet III Wieku i Osób Niepełnosprawnych

13:55 - wypowiedz eksperta „Otto Ireneusz Manufaktura”

14:00 - zakończenie Targów Seniora

Zapraszamy do Światowida!

Zobacz również

Zapisz się do newslettera