DKF w Kinie Światowid

Dyskusyjny Klub Filmowy im. A. Munka zaprasza na ostatnie spotkania w tym roku. Pierwsze z nich już 1 grudnia o godzinie 19:00. Widzowie obejrzą obsypany nagrodami na festiwalach międzynarodowych, najnowszy film Hirokazu Kore-edy – „Baby Broker”.


Hirokazu Kore-eda, jeden z najczęściej nagradzanych japońskich reżyserów ostatniego ćwierćwiecza, uznawany za kontynuatora dorobku mistrza Yasujirō Ozu. Po nagrodzonych Złotą Palmą i nominowanych do Oscara „Złodziejaszkach” Kore-eda postanowił zrealizować w Korei Południowej „Baby Broker”, wyróżnione w Cannes dla najlepszego aktora (Song Kang-Ho) i Nagrodą Jury Ekumenicznego.

Sang-hyun i jego przyjaciel Dong-soo żyją skromnie, prowadząc małą pralnię i dorabiając na plebanii. Pewnej ulewnej nocy w oknie życia pojawia się niemowlę. Przekonani, że po porzuconego chłopca nikt się nie zgłosi, Sang-hyun i Dong-soo planują sprzedać go parze, która nie może mieć własnych dzieci. Kiedy wszystko wydaje się ustalone, niespodziewanie zjawia się matka dziecka. Młoda dziewczyna odkrywa ich plan i chce zgłosić sprawę na policję. Porywacze przekonują ją jednak, że ich celem jest znalezienie dobrego domu dla małego Woo-sunga, więc dziewczyna postanawia wyruszyć z nimi na poszukiwania nowych rodziców. Wkrótce okazuje się, że ich śladem podążają dwie funkcjonariuszki policji. Po drodze na jaw wychodzą głęboko skrywane sekrety. Okazuje się, że każdy ma coś na sumieniu…

Seans filmu „Baby Broker” poprzedzi prelekcja, przygotowana przez filmoznawczynię –Klaudię Dzierugo


Reżyseria: Hirokazu Kore-eda
Obsada: Doona Bae, Gang Dong Won, Lee Ji Eun, Lee Joo Young, Song Kang Ho
Produkcja: Korea Południowa 2022
Czas: 129 min

Zobacz również

Zapisz się do newslettera