Akademia „Czytelnictwo nowej generacji” w SP w Milejewie

Uczniowie klas 1-7 wzięli udział w zajęciach promujących czytelnictwo. Były to:


-> „Spotkanie z bajką czytaną” – czytanie książek z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai;
-> Lekcja „Ok!ładka jak z bajki” – zajęcia plastyczne polegające na przygotowaniu zdobionej okładki na książki ze szkolnej biblioteki lub swej ulubionej książki;
-> Lekcja „Czytam i podaję dalej” – warsztaty tworzenia zdjęć rekomendujących książki. Zajęcia obejmowały zagadnienia teoretyczne i praktykę, a ich efektem są nietuzinkowe fotografie;
-> Lekcja „Zostań mistrzem czytania” – zajęcia edukacyjne pełne ćwiczeń i zabaw podnoszących umiejętności czytania;
-> Lekcja „Literatura w sieci” – zajęcia, które udowodniły, że Internet i technologia nie zawsze mają negatywny wpływ na dzieci i młodzież, a mogą stanowić źródło darmowych e-booków, audiobooków oraz gier powiązanych z literaturą, w tym escape roomy oraz quizy.

W ramach zajęć przeprowadzono również olimpiadę „Oczytana szkoła” oraz wirtualny escape room, w których najlepsze drużyny otrzymały upominki.

 

 

Zajęcia organizowane były przez Centrum Spotkań Europejskich "Światowid w Elblągu w ramach projektu pn. "Książka ma znaczenie - czyta każde pokolenie!" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera