Weź udział w olimpiadzie "Oczytana szkoła"

Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu zaprasza do udziału w olimpiadzie pn. „Oczytana szkoła” - Czyli zostań mistrzem ze znajomości literatury i zgarniaj nagrody dla swojej klasy/szkoły!

Impreza odbędzie się: 19 grudnia o godz. 11:00 w Dużej Sali Kina Światowid.

Quizy, zagadki, kalambury – chcesz sprawdzić, jak dobry jesteś z literatury? Wraz z drużyną weź udział w Finale Olimpiady „Oczytana Szkoła” Zapraszamy drużyny (uczniów szkół podstawowych z klas V–VIII) na literackie zmagania pełne edukacji, ale przede wszystkim dobrej zabawy. Drużyna musi liczyć 4 członków wytypowanych przez wychowawcę lub nauczyciela. Mogą to być uczniowie jednej klasy lub różnych klas z jednej szkoły. Konkurencje będą takie same dla wszystkich drużyn, poruszymy zagadnienia z lektur przerabianych w klasach V - VII, zatem wskazane jest, by w drużynie znaleźli się uczniowie z każdego przedziału wiekowego. Każdej drużynie musi towarzyszyć opiekun (nauczyciel) oraz pozostali uczniowie z klasy (jako publiczność). Podczas zabawy przewidziane dodatkowe pytania i nagrody dla publiczności. Zgłoszenia można przesyłać do 13 grudnia mailem, faxem lub pocztą. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są w załączeniu.

Nagrodami dla zwycięzców będą książki, gry edukacyjne oraz gadżety.

Olimpiada zostanie przeprowadzona w ramach happeningu pn. "Zaczytane pokolenia" organizowanego w ramach projektu pn. "Książka ma znaczenie - czyta każde pokolenie". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Pliki do pobrania

 • pdf

  Załącznik nr 1 WYKAZ UTWORÓW.pdf

  pobierz
 • pdf

  REGULAMIN olimpiada.pdf

  pobierz
 • pdf

  Olimpiada_oswiadczenie_.pdf

  pobierz
 • pdf

  Olimpiada_karta_zgloszenia_2022.pdf

  pobierz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera