DKF w Kinie Światowid

Dyskusyjny Klub Filmowy im. A. Munka zaprasza na ostatnie spotkanie w tym roku. 15 grudnia o godz. 19:00 będzie okazja do podsumowania sezonu oraz tradycyjnie na seans i dyskusję. Pretekstem będzie najnowszy film Asghara Farhadiego pt. „Bohater”.

 

W czwartkowy wieczór zakończy się tegoroczny cykl spotkań DKF-u. Jak co roku przyznane zostaną nagrody w konkursie lojalnościowym oraz będzie okazja, żeby ocenić ostatni film, który bierze udział w plebiscycie na najlepszy tytuł sezonu.

Ponadto DKF im. Munka będzie gościł filmoznawcę Bartosza Filipa, który wygłosi prelekcję przed filmem „Bohater” oraz po projekcji opowie o Festiwalu Filmów Jednominutowych. Wybrane obrazy tegorocznej edycji będą prezentowane przed głównymi projekcjami w 2023 roku.

Ale najważniejszym punktem spotkania 15 grudnia jest oczywiście „Bohater” Farhadiego. Dwukrotny zdobywca Oscara (za „Rozstanie” i „Klienta”) powraca do rodzinnego Iranu i czerpiąc z lokalnego kontekstu, tka kolejną uniwersalną, przejmującą przypowieść. Tym razem o człowieku, który stał się zakładnikiem sądów, w tym wydającego najostrzejsze wyroki trybunału, jakim są media społecznościowe. Podążając za tytułowym „Bohaterem”, Asghar Farhadi z wyczuciem i wprawą filmowego linoskoczka porusza się po cienkiej granicy, jaka dzieli ofiarę od przestępcy, sukces od porażki, a dobre chęci od nieczystych intencji.

 

Reżyseria: Asghar Farhadi
Obsada: Amir Jadidi, Mohsen Tanabandeh, Fereshteh Sadre Orafaiy, Sarina Farhadi
Produkcja: Iran, Francja 2021
Czas: 127 min

 

Bilety można nabyć:
- online
- w kasie Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30. W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30
- w biletomacie znajdującym się w holu CSE "Światowid" (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00

Zobacz również

Zapisz się do newslettera