O elbląskim hospicjum i dr Oli na dużym ekranie

30 lat temu, 21 lutego 1993 roku zostało poświęcone i uroczyście otwarte stacjonarne hospicjum przy ulicy Kopernika. Dwa tygodnie przed tym wydarzeniem zamordowana została dr Aleksandra Gabrysiak, lekarka i wolontariuszka hospicjum. Placówka wkrótce przybrała jej imię. Był to pierwszy tego typu ośrodek stacjonarny w Polsce.


Najbliższy seans cyklu „Elbląg na dużym ekranie” poświęcony będzie historii i teraźniejszości elbląskiego hospicjum oraz sylwetce dr Aleksandry Gabrysiak, znanej w naszym mieście w wielu kręgach jako dr Ola. Wyświetlone zostaną filmy które powstały blisko 30 lat temu.

Gościem specjalnym seansu będzie dr Wiesława Pokropska, która od 1995 roku jest dyrektorką Hospicjum św. Jerzego im. Aleksandry Gabrysiak w Elblągu.

Na seans zapraszamy w środę, 1 lutego o godz. 18:00 do Kina Światowid.

Organizatorami cyklu „Elbląg na dużym ekranie” jest Centrum Spotkań Europejskich Światowid i telewizja Truso.Tv, partnerami Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Polskie Towarzystwo Historyczne o. w Elblągu i stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne w Elblągu. Patronem medialnym jest Elbląska Gazeta Internetowa portel.pl. Wstęp wolny.

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera