Sięgaj gwiazd i odkrywaj planety

Ile planet jest w kosmosie/Ile świeci gwiazd na niebie/Tyle szczęścia i radości/Znajdź dla siebie (…) – to jedne z wielu życzeń, które zostały przesłane na konkurs pn. „Życzenia dla Kopernika”, organizowany przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Bardzo trudno było wyłonić zwycięzców, dlatego poza trzema najlepszymi, jury przyznało aż siedem wyróżnień.

 

48 prac – tyle młodzi elblążanie przesłali na konkurs, w którym mieli złożyć życzenia urodzinowe z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Nadesłane prace pokazują, że niektórzy życiorys wielkiego astronoma poznali naprawdę dogłębnie.

- Widać wiedzę i ogromne zaangażowanie uczestników. Pojawiły się naprawdę oryginalne pomysły, które pokazują, że nawet dzisiejszym dzieciom postać astronoma może być bardzo bliska – mówią organizatorzy konkursu. – Życzenia, aby Kopernik miał udaną imprezę urodzinową, np. z paintballem czy gokartami, by w prezencie dostał najnowszego Iphona, który pomógłby mu w kolejnych odkryciach, czy żeby zagrał w koszykówkę na boisku obok lidzbarskiego zamku przeplatały się z zapewnieniami, że pamięć o uczonym nigdy nie zaginie.

Organizatorzy wyłonili zwycięzców, którymi zostali:

Piotr Kawczyński, Fabian Bona i Wojciech Drobiszewski.

Wyróżnienia: Maria Tazuszel, Mikołaj Falkowski, Liliana Koziczkowska, Michał Wołkowicz, Daria Tomasik, Julia Narbuntowicz, Anna Antoniuk.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę, 19 lutego br. podczas imprezy „Urodziny Kopernika”, która rozpocznie się o godz. 16.00. Tego dnia odbędzie się pokaz filmu, dotyczącego Mikołaja Kopernika, który powstał w Regionalnej Pracowni Digitalizacji. O astronomie bardzo ciekawie i rzeczowo opowiada Małgorzata Czupajło z Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. Po projekcji zaplanowany jest quiz rodzinny z nagrodami, dotyczący życia i osiągnięć astronoma. Nie zabraknie tortu, upieczonego przez „Torty Robione Nocą” i ścianki do selfie z Kopernikiem.

- Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku dowolnym, na świętowanie urodzin Kopernika, ma to być  spotkanie pełne dobrej zabawy. Wstęp jest bezpłatny – dodają organizatorzy.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera