Ruszył nabór zgłoszeń do IV edycji konkursu muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury”

1 marca ruszył nabór zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury”, organizowanego przez Polskie Radio Olsztyn. Już po raz czwarty przed regionalną  i ogólnopolską publicznością zaprezentują się najzdolniejsi twórcy ludowi z Warmii i Mazur.

Zwycięzców poznamy 1 maja br. podczas finału regionalnego konkursu, który odbędzie się w Lidzbarku Warmińskim podczas Święta Kultury Ludowej.

Idea konkursu
Konkurs muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury” ma na celu promocję kultury ludowej regionu oraz uhonorowanie warmińsko-mazurskich artystów, twórców i wykonawców działających w obszarach związanych z kulturą ludową.

Ten konkurs jest jednym z najważniejszych wydarzeń promujących ideę pielęgnowania rodzimego folkloru, a także okazją do wyróżnienia i zaprezentowania szerokiej publiczności  talentu  naszych twórców, a niewątpliwie takich utalentowanych muzyków i śpiewaków mamy bardzo wielu - mówi Leszek Sobański, prezes Radia Olsztyn.

Cztery kategorie Konkursu
Komisja Konkursowa, złożona ze specjalistów w zakresie muzyki ludowej i folkloru wyłoni laureatów regionalnych i przyzna nagrody w  pięciu kategoriach:

    • solista (śpiewak lub instrumentalista)
    • zespół lub kapela ludowa
    • dziecięcy lub młodzieżowy zespół ludowy
    • artysta ludowy (rękodzieło artystyczne)

W Konkursie Radio Olsztyn przewidziało następujące nagrody w każdej z kategorii:

- za zajęcie I miejsca podczas finału regionalnego: nagroda finansowa w wysokości 2 000,00 zł brutto

- za zajęcie II miejsca podczas finału regionalnego: nagroda finansowa w wysokości 1 500,00 zł brutto

- za zajęcie III miejsca podczas finału regionalnego: nagroda finansowa w wysokości 1 000,00 zł brutto


Ponadto finaliści w każdej kategorii muzycznej otrzymają możliwość odbycia sześciogodzinnej sesji nagraniowej w Pro Studiu Radia Olsztyn.

Reprezentanci wybrani przez jury Konkursu podczas finału regionalnego wystąpią w ogólnopolskiej odsłonie konkursu „Jawor – u źródeł kultury” w Tokarni 18 czerwca 2023 r.

Termin nadsyłania zgłoszeń w konkursie upływa 31 marca 2023 r. Formularz zgłoszeniowy i regulamin Konkursu są dostępne na stronie internetowej www.radioolsztyn.pl

Zobacz również

Zapisz się do newslettera