Wystawa „My Ludzie Ziemi” do 16 kwietnia

Za nami wernisaż fotografii Mariana Lubawskiego pt. „My Ludzie Ziemi”. Zdjęcia pochodzącego z Elbląga fotografa i podróżnika przywiezione zostały aż z 36 krajów. Można oglądać je w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu do 16 kwietnia.

„To jest trzecia autorska wystawa Mariana Lubawskiego. Cieszymy się, że wybrał Światowid. Chcieliśmy zawsze być miejscem, gdzie ludzie swoje pasje mogą realizować i pokazywać” – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Przygoda Mariana Lubawskiego rozpoczęła się w roku 2008. Jego pierwsza podróż odbyła się do Kambodży. Z każdą kolejną utwierdzał się w przekonaniu, że jego marzeniem jest poznawanie różnych kultur, ludzi i ich codziennego życia.

„Przywiozłem zdjęcia z wielu krajów. Z 36 krajów i 5 kontynentów. Przedstawiają one głównie ludzi, plemiona i to ich codzienne życie, które chciałem złapać na fotografiach. Oni żyją swoim tempem, swoimi obyczajami, swoją kulturą. Niektórzy groźni, niektórzy mniej, ale ogólnie ludzie są wszędzie tacy sami i pomimo tego, że mówią różnymi językami, mają różne kolory skóry, to są ci sami ludzie i trzeba ich szanować” – podkreśla fotograf Marian Lubawski.

Wystawa będzie czynna do 16 kwietnia 2023. Wstęp wolny! Zachęcamy do zwiedzania na I i II piętrze w godzinach pracy CSE „Światowid” w Elblągu.


Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z wydarzenia.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera