Gramy w Kinie Światowid

Przedstawiamy Państwu propozycję Kina Światowid od 3 marca.

 

„Szczęście Mikołajka”

Kolejna odsłona przygód niesfornego chłopca, który tym razem zabierze widzów między innymi do pracowni swoich twórców – René Goscinny’ego i Jean-Jacquesa Sempé. Pełna humoru, ciepła i życiowej mądrości opowieść o sile przyjaźni, potędze wyobraźni i o tym, jak znaleźć niewyczerpane źródło radości życia. „Szczęście Mikołajka” w Kinie Światowid od 3 marca.

Wszystko zaczęło się wiele lat temu w Paryżu, gdy w pewnej sympatycznej rodzinie przyszedł na świat mały chłopiec o imieniu Mikołajek. Niewiele wiadomo o jego najmłodszych latach, ale o czasach szkolnych usłyszał cały świat! Razem z paczką zwariowanych kumpli Mikołajek do perfekcji opanował niełatwą sztukę doprowadzania do szaleństwa nie tylko nauczycieli, ale także kochanych rodziców, sąsiadów, a nawet sklepikarzy. Każda ich przygoda wywołuje istne tsunami w szkole lub w domu, a kłótnia urasta do rozmiarów bitwy pod Waterloo. Nie sposób ich jednak nie kochać, bo wszystko czego dotkną zamieniają w radość i śmiech. Dzieje się to oczywiście za sprawą samego Mikołajka, który ma dryg do przygody i niekończącą się ciekawość. To właśnie ona pewnego dnia każe mu zakraść się do pracowni swoich twórców Rene Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempe, którzy opowiedzą mu o swojej przyjaźni, dzieciństwie i o tym jak pewnego dnia go wymyślili.

Wyjątkowa animowana opowieść dla całej rodziny. „Szczęście Mikołajka” już od 3 marca w Kinie Światowid.

 

„Pokolenie Ikea”

Film, który jest adaptacją jednej z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych książek ostatnich lat.  Opowieść o tym jak żyją młodzi ludzie w wielkim mieście, o randkowaniu, seksie ale także miłości. „Pokolenie Ikea” w Kinie Światowid od 3 marca.

Piotr Czarny to czarujący trzydziestokilkuletni prawnik. Ciągle goni za adrenaliną, kobietami i imprezami. Za cel postawił sobie zapełnienie spisu kochanek imionami na każdą literę alfabetu. Jego plan staje pod znakiem zapytania, gdy koleżanka z pracy, Olga – jedyna kobieta, z którą jest zupełnie szczery i z którą nie sypia – składa mu ultimatum.  Podążając za cynicznym i hedonistycznym bohaterem, wnikamy w świat przygodnego seksu, szybkich randek i jednonocnych romansów serwowanych nam przez aplikację internetowe. Film w bezpruderyjny sposób portretuje ludzi, których łatwy dostęp do dóbr nauczył, że wszystko można tanio i bezrefleksyjnie zastąpić – komputer, meble, mieszkanie, a nawet związek. 

Bestseller przeniesiony na duży ekran. Film z wyjątkową obsadą. „Pokolenie Ikea” już od 3 marca w Kinie Światowid.

 

„Filip”

Film jakiego w polskim kinie jeszcze nie było. Tutaj wojna jest tylko tłem, dodatkiem do fabuły. Wspaniały Eryk Kulm Jr. Jako tytułowy Filip, żyd polskiego pochodzenia, któremu udało się uciec z warszawskiego getta. Opowieść o samotności, traumie i poszukiwaniu miłości. „Filip” w Kinie Światowid od 3 marca.

Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa swoje żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci. Pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu i beztrosko korzysta ze wszystkich uroków życia otoczony luksusem, pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy. Jednak gdy wojna zaczyna zbierać krwawe żniwo wśród najbliższych mu osób, ten misternie zbudowany świat, który go otacza, rozsypuje się jak domek z kart. Niebawem alianckie bombowce zmiotą z powierzchni ziemi tą tętniącą życiem wieżę Babel.

Film na podstawie powieści Leopolda Tyrmanda o tym samym tytule, w której autor wykorzystał swoje doświadczenia z czasów wojny i okupacji. „Filip” w Kinie Światowid dostępny już od 3 marca.

 

Bilety można nabyć:
- online
- w kasie Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30. W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30
- w biletomacie znajdującym się w holu CSE "Światowid" (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00

Zobacz również

Zapisz się do newslettera