Kino bez barier już w kwietniu

Przyjazne seanse i filmy dostępne dla wszystkich. Kino Światowid w Elblągu już po raz drugi zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - przegląd filmów dla osób ze specjalnymi potrzebami, czyli „Kino bez barier”. Impreza odbędzie się 25 i 26 kwietnia 2023 roku.

„Kino bez barier” to festiwal filmów, który dedykowany jest osobom z różnymi niepełnosprawnościami: niedowidzącym, niewidzącym, niedosłyszącym, ale także starszym. Podczas dwudniowego przeglądu przewidziane są także projekcje dla dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami m.in. zmagającymi się ze spektrum autyzmu.

25 i 26 kwietnia zaprezentowanych zostanie kilka różnych, starannie wyselekcjonowanych filmów, wybranych specjalnie na potrzeby tego wydarzenia. W programie znajdą się głównie polskie produkcje z audiodeskrypcją. Nie zabraknie także specjalnych seansów dla dzieci i młodzieży, uwzględniających wyjątkowe potrzeby osób ze spektrum autyzmu. W trakcie przyjaznych projekcji sensoryczne światła będą przygaszone, a dźwięk cichszy niż zwykle. Nie będzie też obowiązywała zasada całkowitej ciszy podczas pokazu – wszystko po to, by nasi widzowie czuli się jak najbardziej swobodnie.

Więcej informacji na temat wydarzenia i szczegółowy program już wkrótce.

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera