Gramy w Kinie Światowid

Przedstawiamy Państwu propozycję Kina Światowid od 10 marca. 

 

„Dwa bilety do Grecji” 

Niezwykła opowieść o kobiecej przyjaźni i spełnianiu marzeń z dzieciństwa. Poruszająca historia kobiet, które spotykają się po latach by odnowić przyjaźń ale nie spodziewają się, że przez lata aż tak się zmieniły. „Dwa bilety do Grecji” w Kinie Światowid od 10 marca. 

Magalie i Blandine w dzieciństwie były nierozłączne. Oczami wyobraźni planowały wspólną wyprawę na malownicze greckie Cyklady, jednak po szkole zdecydowały się pójść swoimi drogami. Po latach, już jako dorosłe kobiety, spotykają się i decydują, by reaktywować przyjaźń i spełnić wspólne marzenie z młodości. Kupują więc 2 bilety do Grecji i ruszają w podróż na piękną grecką wyspę Amorgos. Po drodze okaże się jednak, że dawne przyjaciółki zmieniły się i mają zupełnie inne podejście do życia, związków i relacji miłosnych. Spowoduje to falę zabawnych konfliktów i nieporozumień. Czy Magalie i Blandine odnajdą nić porozumienia i dawną relację, czy jednak zrozumieją, że zbyt wiele ich dzieli? Wyjątkowy obraz z przesłaniem dla wszystkich widzów. Kino Światowid zaprasza na film „Dwa bilety do Grecji” od 10 marca. 

 

„W gorsecie” 

Niezwykły obraz, o którym jest głośno już od kilku miesięcy. Opowieść o księżniczce, która postanowiła wrócić do swojego dawnego życia i odrzucić dworskie obowiązki na rzecz wspaniałej przygody. „W gorsecie” już od 10 marca w Kinie Światowid. 

Piękna i charyzmatyczna Sisi po ponad dwóch dekadach ma już serdecznie dość spiętego świata austriackiej monarchii, a reprezentowanie cesarstwa to ostatnia rzecz, na którą ma ochotę. O wiele bardziej ekscytująca wydaje jej się dekadencja – wyrusza więc w wielką podróż po Europie, aby spotkać się ze starymi przyjaciółmi. Jednak dworskie obowiązki wzywają ją z powrotem, a jej próby uczynienia życia bardziej ekscytującym wywołują w Wiedniu szok i zgorszenie. Czy skandalistka Sisi wymyśli sposób na to, by mogła żyć tak, jak naprawdę chce? Film, na który czekają widzowie na całym świecie. W roli głównej nagrodzona w Cannes Vicky Krieps. „W gorsecie” od 10 marca w Kinie Światowid. 

 

„Wróżka Zębuszka” 

Cudowna animacja dla całej rodziny. Przygody tytułowej Wróżki Zębuszki oraz jej małej przyjaciółki. Film, który nie tylko bawi ale również uczy, że warto mieć marzenia i spełniać je, nawet jeśli nie wszystko jest proste. „Wróżka Zębuszka” w Kinie Światowid od 10 marca.   

Sympatyczna Violetta szkoli się, żeby zostać Wróżką Zębuszką i móc wręczać dzieciom prezenty w zamian za ich mleczne zęby. Niestety mimo szczerszych chęci wciąż oblewa egzaminy, bo jedyne upominki, które potrafi wyczarować to… fioletowe kwiaty. A przed nią najważniejszy, doroczny sprawdzian. Kiedy i ten kończy się porażką, Violetta podkrada innej wróżce magiczny klejnot teleportacji i z jego pomocą przenika do naszego świata. Wszystko po to, by udowodnić niedowiarkom, że może być świetną Zębuszką. Pech chce jednak, że w trakcie lądowania w ludzkiej rzeczywistości skradziony klejnot ulega uszkodzeniu i Violleta traci możliwość powrotu do domu. Na szczęście poznaje Maxie – nową dziewczynkę w mieście, której życie wciąż uprzykrzają dwaj przyrodni bracia. Wkrótce połączone przyjaźnią i mocą zaklęć, dziewczynka i wróżka, zrobią wszystko, by odnaleźć tajny portal do świata magii i ocalić miejską przyrodę, której grozi zniszczenie. Komedia animowana z ważnym przekazem. Idealny film dla całej rodziny. „Wróżka Zębuszka” już od 10 marca w Kinie Światowid. 

 

„Zadra” 

Film stworzony z myślą o młodych ludziach, którzy pragną spełniać marzenia. Historia młodej dziewczyny, która postanawia wspiąć się na szczyt w świecie, w którym rządzą mężczyźni. „Zadra” w Kinie Światowid od 10 marca. 

„Zadra” to utalentowana dziewczyna z blokowiska, która walczy o uznanie na rapowej scenie. Choć wydaje się być zwykłą nastolatką, przed mikrofonem zyskuje niesamowitą energię i charyzmę, dzięki którym może porwać tłumy. Jednak w środowisku pełnym testosteronu ciężko o miejsce dla takich, jak ona. Zadra walczy o marzenia, ale przede wszystkim o lepsze jutro dla swojej rodziny. Mimo to, muzyka nie jest wszystkim, bo na życie głównej bohaterki kluczowy wpływ będzie miała miłość. Film, który warto zobaczyć. „Zadra” w Kinie Światowid już od 10 marca. 

 

Bilety można nabyć: 
online 
- w kasie Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30. W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30 
- w biletomacie znajdującym się w holu CSE "Światowid" (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera