Zespół Dosello pierwszy raz w Elblągu

Rozkwitający zespół Dosello po raz pierwszy zagra w Elblągu! To duet grający muzykę nowoczesną, budowaną przez wiolonczelę oraz handpan. Z pozoru przeciwstawne instrumenty tworzą na scenie magiczną spójność. Ich zestawienie jest nowością w świecie muzyki. Na koncert Dosello zapraszamy 21 kwietnia do Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Występy Dosello wprowadzają w świat doznań akustycznych, inspirujących do odkrywania wewnętrznych potencjałów i stymulujących wyobraźnię słuchaczy. Bazując na własnych kompozycjach łączących rytmikę handpana z melodyjnością wiolonczeli, artyści tworzą przestrzeń do przeżywania całej palety muzycznych emocji. Z innej strony, podążają za potrzebą wyciszenia, zapraszając do swoich występów lekkość i harmonię.

O muzykach:
Dagna Krause
„Gram na wiolonczeli od szóstego roku życia. Ukończyłam studia muzyczne w Poznaniu, później na stałe przyjechałam do rodzinnego Elbląga. Przeszłam przez różne prace i zajęcia: asystentka biurowa, recepcjonistka, opiekunka, terapeutka zajęciowa… Od lipca 2022 wróciłam do koncertów – wiolonczela czekała na mnie jak najlepsza przyjaciółka. Tworzę, tańczę, piszę, maluję i kocham przy muzyce. Jest naturalna jak oddychanie, towarzyszy mi w drodze i dopełnia życiowe doświadczenia. Grywam w różnych przestrzeniach – teatr, festiwale taneczne, przystań nad rzeką Elbląg, galerie sztuki. Uwielbiam rozmawiać ze słuchaczami językiem wiolonczeli. Dasz się zaprosić w tę podróż?”

Damian Urbaniak
„Na co dzień zajmuję się tworzeniem muzyki handpanowej, którą kocham niebywale. Organizuję koncerty, dzieląc się własnymi kompozycjami. Jest to wyraz mojej autentyczności, ekspresji i charakteru. Niosę dla ludzi tę wibrację jako symbol prowadzący do wyciszenia, rozluźnienia i spokoju. Handpan jest dla mnie narzędziem przenoszącym w zupełnie inny wymiar rzeczywistości. Fascynuje mnie holistyczne podejście do życia człowieka, a inspirację oraz wiedzę czerpię z zapisków Tradycyjnej Medycyny Wschodu. Na co dzień realizuję się także jako masażysta, praktykując masaż Lomi Lomi Nui oraz Shiatsu Bodywork. Uwielbiam obcować z naturą, wyjazdy w góry i bawić się życiem. To wszystko powoduje, że moje ciało czuje się zdrowe i silne. Podzielę się namiastką dobrej energii także z Tobą!”

Miejsce: Galeria Nobilis, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
Data i godzina: 21.04.2023 r., godz. 19:00
Cena biletu: 40 zł/osoba


Bilety do nabycia:

online - www.bilet.swiatowid.elblag.pl
- w kasie Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30. W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30 
- w biletomacie znajdującym się w holu CSE "Światowid" (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera