Gramy w Kinie Światowid

Przedstawiamy Państwu propozycję Kina Światowid od 17 marca. Zapraszamy i czekamy z niecierpliwością na spotkanie w Wami.

 

„Co w trawie gra”

Opowieść o zwierzętach, które żyją we własnych grupach a ich zwyczaje różnią się. Jednak pewne wydarzenie może połączyć ich na zawsze. „Co w trawie gra” w Kinie Światowid od 17 marca.

Ket gra na gitarze w zespole złożonym z koników polnych. W pobliżu mieszka Antonina - księżniczka mrowiska, w którym zabroniona jest wszelka muzyka i panuje etos pracy. Antonina i Ket przypadkiem się spotykają i zaprzyjaźniają. Kiedy księżniczka zostaje porwana przez złowrogiego Anteodora - Ket i przyjaciele ruszają jej na ratunek.

Bajka stworzona przez Ezopa – ojca „bajki zwierzęcej” lecz opowiedziana w zupełnie inny sposób. „Co w trawie gra” już od 17 marca w Kinie Światowid.

 

„Szkoła magicznych zwierząt”

Fantastyczna historia skierowana do młodszych widzów. Odrobina magii ze szczyptą przyjaźni i dodatkiem tajemniczej opowieści. „Szkoła magicznych zwierząt” w Kinie Światowid od 17 marca.

Ida jest nowa w klasie. Jej wychowawczyni wie jednak, co zrobić, żeby dziewczynka poczuła się lepiej i pewniej. A pomoże w tym nic innego, jak właśnie magia. Ida zaprzyjaźnia się z lisem, a kompanem jej nieśmiałego kolegi Benniego staje się żółw. Zwierzęta są obdarzone niezwykłymi zdolnościami: mówią ludzkim głosem, wykonują sztuczki i są chętne do zabawy. Tymczasem na szkolnych korytarzach zaczyna dochodzić do tajemniczych kradzieży. Znakiem rozpoznawczym sprawcy jest duży, żółty uśmiech. Ida wraz z nowymi kolegami próbuje ustalić, kim jest złodziej. A trzeba przyznać, że bez przyjaciół – także tych zwierzęcych – byłoby znacznie trudniej. Czy zagadka i odnalezienie winnego będzie dla bohaterów czarną magią?

Prawdziwa gratka dla wszystkich fanów magicznych opowieści. „Szkoła magicznych zwierząt” w Kinie Światowid od 17 marca.

 

„Shazam! Gniew bogów”

Bohaterowie pierwszej części powracają w wielkim stylu. Grupa nastolatków zyskuje magiczne moce i zmienia się w superbohaterów po wypowiedzeniu słowa „Shazam”. Billy i jego przyjaciele ratują świat przed złem. „Shazam! Gniew bogów” w Kinie Światowid od 17 marca.

Akcja filmu toczy się kilka lat po pierwszej części. Billy Batson i jego przybrane rodzeństwo prowadzą podwójne życie. Na co dzień są normalnymi nastolatkami z nastoletnimi problemami, jednocześnie po wypowiedzeniu hasła: „Shazam!” zmieniają się w superbohaterów i jako oni stają się sławni na całym świecie. Z kolei Billy wciąż nie jest pewny tego, czy moce faktycznie mu się należą i jest ich godzien.

Dzielni nastolatkowie zrobią co w ich mocy aby zwyciężyć z siłami zła. „Shazam! Gniew bogów” już od 17 marca w Kinie Światowid.

 

„Wyrwa”

Intrygujący thriller oparty na książce autora głośnego hitu „Żmijowisko”. Fabuła, która porusza i skłania widza do zajrzenia w głąb samego siebie. Gwiazdorska obsada i reżyser, który otrzymał nominację do Oscara. „Wyrwa” dostępna w Kinie Światowid od 17 lutego.

Tajemniczy wypadek samochodowy zmienia całkowicie życie Maćka. W zdarzeniu ginie jego żona Janina. Najprawdopodobniej kobieta popełniła samobójstwo. Maciej nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała, że jedzie na delegację do Krakowa. Pomyliła się? A może kłamała? Zrozpaczony mężczyzna wyrusza w podróż, aby rozwiązać zagadkę jej śmierci. Wkrótce trafia na trop niejakiego Wojnara – aktora, którego podejrzewa o romans ze zmarłą żoną. Od tego momentu pytania zaczynają się mnożyć, a tragedia zmienia się w skomplikowaną zagadkę. Maciej dochodzi do wniosku, że być może w ogóle nie znał kobiety, którą poślubił…

Produkcja fabularna CANAL+ ORIGINAL, którą zdecydowanie warto zobaczyć. Na seanse filmu „Wyrwa” zaprasza Kino Światowid od 17 lutego.

 

„Jezioro słone”

Najnowsze dzieło Katarzyny Rosłaniec, reżyserki takich filmów jak „Galerianki” czy „Bejbi Blues”. Odważna opowieść o miłości i seksie po sześćdziesiątce. „ Jezioro słone” w Kinie Światowid od 17 marca.

Główna bohaterka tej historii – Helena miała w życiu tylko jednego kochanka, swojego męża. Zapewniał on jej erotyczne spełnienie, finansowe bezpieczeństwo. Mają troje dorosłych dzieci. Kiedy na jaw wychodzi, że mężczyzna ją oszukuje, a na horyzoncie pojawia się kariera w modelingu, Helena po raz pierwszy w życiu przejmuje kontrolę nad swoim życiem. Wszystko, co się dzieje, jest dla niej nowe, nieznane i ekscytujące. Chce go zdradzić? Chce się wyrwać spod jego dominacji? A może pragnie posmakować innego mężczyzny, tak jak inni chcą spróbować narkotyków? Najważniejsze dla niej jest pozostanie wierną samej sobie.

Film, który z pewnością poruszy całą widownię. „Jezioro słone” w Kinie Światowid od 17 marca.

 

Bilety można nabyć:
online
- w kasie Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30. W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30
- w biletomacie znajdującym się w holu CSE "Światowid" (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00

Zobacz również

Zapisz się do newslettera