Konkurs Pana Samochodzika

CKiWM Światowid ogłasza konkurs plastyczny pn. Bohater literacki, z którym chciałbym się zaprzyjaźnić. Uczniowie, którzy wykonają najpiękniejsze prace, zostaną zaproszeni na bezpłatną projekcję polskiego filmu przygodowego z 1965 roku pt. "Wyspa złoczyńców".

Konkurs adresowany jest do wszystkich miłośników przygód z klas IV-VI. Każda klasa powinna dostarczyć na konkurs jedną pracę plastyczną (może być ona przygotowana grupowo lub zostać wybrana w drodze konkursu klasowego). Tytuł konkursu brzmi: Bohater literacki, z którym chciałbym się zaprzyjaźnić - technika wykonania oraz format dowolny. Klasy, które dostarczą najpiękniejsze prace, zostaną zaproszone 21 września (czwartek) na godz. 11.00 do kina Światowid na bezpłatną projekcję polskiego filmu przygodowego z 1965 r. pt. "Wyspa złoczyńców" opartego na motywach powieści Zbigniewa Nienackiego. Praca powinna zostać dostarczona przez nauczyciela lub przedstawiciela klasy do pokoju 38 (I piętro) w CKiWM Światowid do dnia 18 września. Najładniejsze dzieła konkursowe zaprezentowane zostaną na wystawie, która będzie ozdobą październikowych Targów Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Więcej informacji o konkursie można uzyskać dzwoniąc pod nr tel. 055 611 20 83.- Konkursem plastycznym oraz projekcją "Wyspy złoczyńców" rozpoczynamy realizację programu edukacyjnego Nienacki znany i nieznany - mówi Jędrzej Rusiński z CKiWM Światowid. - Warto angażować się w jego realizację. Dzieci, które aktywnie będą brały udział w naszych przedsięwzięciach, zaprosimy na inne projekcje filmowe, a także na poszukiwania skarbu do Fromborka.

Zatem, Moi Drodzy Przyjaciele, zabierajcie się za malowanie i rysowanie! Do realizacji następnych zadań przyda się znajomość powieści przygodowej Zbigniewa Nienackiego pt. Pan Samochodzik i zagadki Fromborka. Zapraszam więc do lektury.

Pan Samochodzik

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego Promocja czytelnictwa.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera