Międzynarodowa wystawa w Światowidzie do 18 czerwca

Za nami wernisaż międzynarodowej wystawy pt. „Rodzina Wodniccy i Akwarelistki” w Centrum Spotkań Europejskich  „Światowid” w Elblągu. Wystawa dostępna do zwiedzania dla mieszkańców będzie do 18 czerwca. Wstęp wolny. Zapraszamy!

W wydarzeniu wzięli udział artyści z Polski, Szwecji i Norwegii. Na wystawie można podziwiać wiele technik artystycznych, m.in. malarstwo, tkaninę artystyczną, ceramikę, rysunek czy akwarelę. 

„Zaproszonych na tę wystawę zostało 8 artystów, z dwóch krajów sąsiadów, czyli Norwegii i Szwecji oraz z Polski. Reprezentanci różnych dziedzin. I akwareli i pasteli i grafiki i rysunku. Chcieliśmy pokazać miastu i elblążanom kawałek sztuki z innego regionu. Dlatego ta różnorodność. Myślę, że zainteresuje to publiczność. Prace przyjechały z Norwegii i Szwecji różnymi sposobami, oczywiście, żeby nie były to kosztowne wyprawy, choć bywają. No i udało się zgrać to wszystko. Cztery panie ze Szwecji ze wspaniałymi akwarelami, dwóch panów i dwie panie Wodnickie. Obrazy wspaniałe. Myślę, że warto ten trud ponieść, żeby miastu pokazać, że inna twórczość wcale nie odbiega od tego, co się tworzy na miejscu, czy w Polsce. Jest różnorodna i taki był zamysł wystawy” - zachęca kurator Krzysztof Cywiński.


Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z wernisażu:

 

Wystawa będzie czynna do 18 czerwca 2023 r. w godzinach pracy CSE „Światowid” w Elblągu.                

Miejsce: I-II piętro, Galeria Nobilis, CSE „Światowid” w Elblągu

 

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera