Konkurs plastyczny z Mikołajem Kopernikiem w tle

Gwiazda roku 2023? To z pewnością Mikołaj Kopernik! Obchodzony pod patronatem astronoma rok kręci się wokół jego dorobku naukowego. Twórca heliocentrycznego modelu Układu Słonecznego stał się także inspiracją do organizacji konkursu plastycznego w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Rok 2023 został ustanowiony rokiem Mikołaja Kopernika w związku z 550. rocznicą urodzin i 480. rocznicą śmierci naukowca. Z tej okazji zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Heliocentryczny obraz świata oczami Mikołaja Kopernika”. Prace plastyczne, które będą dowolną interpretacją tematu mogą nadsyłać szkoły, instytucje kulturalno-oświatowe, pracownie plastyczne, warsztaty terapii zajęciowej oraz osoby prywatne. Konkurs rozgrywany będzie w dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria – dzieci od 8 do 11 lat,
II kategoria – młodzież od 12 do 16 lat.

Prace mogą być wykonane w następujących technikach: rysunek, malarstwo, collage, grafika lub inne techniki na płaskim twardym podłożu. Format prac nie może być mniejszy niż A4 i większy niż A3.

Każdy z uczestników może nadesłać tylko jedną pracę indywidualną. Prace zbiorowe nie będą oceniane. Autorzy najlepszych dzieł zostaną nagrodzeni, a ich prace ukażą się na pokonkursowej wystawie. Nagrodami w konkursie są nagrody rzeczowe, m.in. wydawnictwa książkowe, gry planszowe i materiały plastyczne. Osoby wyróżnione otrzymają pamiątkowe dyplomy.


Informacji na temat konkursu udziela koordynator: Yana Nelyn
adres e-mail: jana.nelyn@swiatowid.elblag.pl ,
nr tel.: 55 611 20 85 .

 

Termin nadsyłania prac mija 31 lipca 2023 roku. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępna jest do pobrania poniżej.

 

Organizatorem konkursu jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu,
Pl. Kazimierza Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg

 

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO:

 

Pliki do pobrania

  • pdf

    Regulamin i Karta Zgłoszeniowa „Heliocentryczny obraz świata oczami Mikołaja Kopernika”.pdf

    pobierz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera