Komedia romantyczna (08-14.09.2006)

Dwóch z sześciu scenarzystów "Strasznego filmu" - Aaron Seltzer i Jason Friedberg - przedstawia "Komedię romantyczną", film adresowany zarówno do tych, którzy kochają komedie romantyczne, jak i tych, którzy szczerze ich nienawidzą.

Film opowiada historię beznadziejnej romantyczki Julii Jones, która poznaje mężczyznę swoich marzeń w osobie młodego Anglika o imieniu Grant i nieco dziwnie brzmiącym nazwisku "Walicórski". Zanim jednak on poprosi ją: "Powiedz tak" i czeka ich "Moje wielkie greckie wesele", padnie propozycja "Poznaj moich rodziców", a Julia zmuszona będzie stawić czoła przyjaciółce Granta, pięknej i przebiegłej Andy, której nie podoba się to, że jej "chłopak się żeni"...Twórcy przyznają: "Chcieliśmy nakręcić romantyczny film, który spodoba się kobietom i zwariowaną komedię, która rozbawi mężczyzn", chcieliśmy, by niezliczone gagi układały się w spójną fabułę, a bohaterowie wydali się widzom w pełni przekonywający. Producent Paul Schiff mówi: "Zależało nam, by ‘Komedia romantyczna' bawiła do łez, bez tego bowiem nie można mówić o sukcesie. Zależało nam jednak także na tym, by widzowie identyfikowali się z bohaterami i trzymali za nich kciuki. Aaroni i Jasonowi udało się znaleźć złoty środek - zachowali chwiejną równowagę między powagą a humorem".Scenariusz filmu opiera się na schemacie znanym z setek popularnych komedii romantycznych: "Nieatrakcyjna dziewczyna z sąsiedztwa zmienia się w piękność, poznaje faceta, przyprowadza go do domu, jej rodzicom nie przypada on do gustu i bohaterowie muszą pokonać szereg przeszkód, by być razem" - mówi.Seltzer dodaje: "Wybraliśmy niezapomniane sceny z różnych komedii romantycznych i wokół nich zbudowaliśmy całą akcję, parodiując najbardziej znane motywy i schematy gatunku".

Produkcja: USA 2006 [83 min.]Scenariusz i reżyseria: Joson Friedberg, Aaron SeltzerObsada: Alyson Hannigan, Adam Cannigan, Sophie MonkMuzyka: David KitayGatunek: komediaCena: 12 złRezerwacja miejsc: 0-55 611-20-68, rezerwacja on-line

Zobacz również

Zapisz się do newslettera