Gramy w Kinie Światowid!

Przedstawiamy Państwu propozycje Kina Światowid grane od  maja. Zapraszamy i czekamy na spotkanie przed dużym ekranem!

 

„Super Mario Bros. Film”

Filmowa uczta dla wszystkich maniaków gier komputerowych i wielbicieli klasyki. Przygody bohaterów kultowej gry komputerowej przeniesione na duży ekran. „Super Mario Bros. Film” od 26 maja w Kinie Światowid.

W trakcie naprawy zepsutego wodociągu, dwaj hydraulicy z Brooklynu - Mario i jego brat Luigi zostają nagle przetransportowani w dół tajemniczej rury i lądują w magicznym nowym świecie – Grzybowym Królestwie. Kiedy bracia zostają rozdzieleni, Mario nie waha się ani chwili i wyrusza na epicką wyprawę, aby znaleźć Luigiego. Z pomocą mieszkańców, a przede wszystkim dzielnej księżniczki Peach, Mario zyskuje moc i rusza na ratunek nie tylko brata, ale i całego Królestwa.

Jedno z największych wydarzeń kinowych tego roku. „Super Mario Bros. Film” już od piątku 26 maja w Kinie Światowid.


„Mafia Mamma”

Brawurowa komedia w gangsterskim stylu i gwiazdorskiej obsadzie. Zwyczajna amerykańska pani domu z dnia na dzień staje się szefową włoskiej mafii! Takie rzeczy nie śniły się nawet najstarszym… gangsterom. „Mafia Mamma” od 26 maja w Kinie Światowid.

Kristin ma wrażenie, że nic ekscytującego jej już w życiu nie czeka. Ciężko walczy o swoją karierę i perfekcyjnie ogarnia dom. Ale czy jest wystarczająco za to doceniana? Jej syn wyfrunął już z gniazda, a mąż, jak się okazuje, od dawna woli miłość… poza domem. Gdy nagle z Włoch nadchodzi wiadomość o śmierci dziadka, Kristin wyrusza na pogrzeb, który wywróci jej życie do góry nogami. Uroczy staruszek przed śmiercią uczynił Kristin jedyną spadkobierczynią swojego biznesu, a ponieważ parał się dość nielegalnym zajęciem, wnuczka staje przed poważnym wyzwaniem. Szybko okazuje się, że dziadek był szefem groźnej mafijnej rodziny, a jego śmierć zaostrzyła apetyt konkurencyjnych rodów. Kristin będzie więc musiała zamienić wałek do ciasta na kij baseballowy lub karabin, jeśli sama nie chce skończyć w betonowych trzewikach. Strzeżcie się nowej, przebojowej matki chrzestnej!

Nominowana do Oscara Toni Collette i uwodzicielska Monica Bellucci w przezabawnej komedii. „Mafia Mamma” już od piątku 26 maja w Kinie Światowid.


„Mała syrenka”

Specjalista od musicali – Rob Marshall – stanął za kamerą i stworzył ten wspaniały, przywołujący wspomnienia film. Klasyczna animacja Disneya w wersji aktorskiej. „Mała syrenka” od 26 maja w Kinie Światowid.

To popularna historia pięknej, odważnej i żądnej przygód syrenki Arielki - najmłodszej i najbardziej niepokornej córki Trytona – króla mórz i oceanów. Fascynacja światem ludzi ciągnie ją na powierzchnię, gdzie trafia na przystojnego księcia Eryka i z miejsca się w nim zakochuje. Mimo wszelkich zakazów, Ariel podąża za głosem serca i zawiera pakt z podstępną morską wiedźmą Urszulą. Syrenka będzie mogła żyć na lądzie, ale cena okaże się bardzo wysoka.

Przygody najpopularniejsze syrenki na świecie zrealizowane w nowej, intrygującej wersji. „Mała syrenka” już od 26 maja w Kinie Światowid.

 

Bilety można nabyć:

online,

- w kasie Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14:30 do 20:30. W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30,

- w biletomacie znajdującym się w holu głównym CSE "Światowid" przy kasie Kina (płatność tylko kartą) w godz. od 8:00 do 21:00.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera