Wystawa końcoworoczna Liceum Sztuk Plastycznych 2023

Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zapraszają na wernisaż wystawy wieńczącej rok szkolny 2022/2023. Otwarcie wystawy odbędzie się w czwartek, 22 czerwca, o godz. 17:00. Zapraszamy.

Prezentowana ekspozycja stanowi rezultat i podsumowanie rocznej pracy uczniów. Jest owocem eksperymentów, prób, osiągnięć oraz twórczych problemów i wyzwań, z którymi młodzież mierzyła się w dobiegającym końca roku szkolnym, rozwijając swoje umiejętności warsztatowe podczas licznych zajęć artystycznych.

Na wystawie można spodziewać się bardzo zróżnicowanego charakteru prac, które odzwierciedlają indywidualność uczniów, różnorodność interpretacji zadań oraz specyfikę pracy w poszczególnych technikach. Prezentują one również szerokie spektrum tematyczne oraz gatunkowe.

Eksponowane na wystawie prace reprezentują pracownie: malarstwa i rysunku, rzeźby, technik druku artystycznego, projektowania graficznego, realizacji intermedialnych, projektowania graficznego, fotografii i filmu oraz podstaw projektowania.

Wystawa dostarcza informacji o tym, co ciekawi i inspiruje młodzież na tyle mocno, by przełożyć te zainteresowania na język sztuki i plastyczną opowieść.

Termin: 22 czerwca 2023 r. godz. 17:00

Miejsce: Centrum Spotkań Europejskich Światowid
Galeria Nobilis, I-II piętro

Wstęp wolny!

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera