Premiery filmowe w Kinie Światowid!

Przedstawiamy Państwu wyjątkowe propozycje Kina Światowid w Elblągu grane od 21 lipca. Zapraszamy i czekamy na spotkanie przed dużym ekranem!

 

Oppenheimer”

Christopher Nolan powraca w wielkim stylu. Opowieść o jednym z najwybitniejszych umysłów XX wieku oparta na prawdziwych wydarzeniach. „Oppenheimer” od 21 lipca w Kinie Światowid.

Oppenheimer w czasie II Wojny Światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej "Manhattan". Poza działalnością związaną z bronią atomową Oppenheimer miał ogromne osiągnięcia w innych dziedzinach fizyki między innymi w badaniach czarnych dziur oraz promieniowania kosmicznego. Resztę życia po opracowaniu bomby atomowej poświęcił na działalność na rzecz ograniczania rozprzestrzeniania się broni jądrowej. Był oskarżany przez amerykański rząd i służby o powiązania z ruchem komunistycznym oraz działalność szpiegowską. W latach 50. został pozbawiony dostępu do tajnych dokumentów. Dopiero prezydent Kennedy dokonał jego politycznej rehabilitacji. Oppenheimer jest dziś uznawany za jeden z symboli pacyfizmu i sprzeciwu wobec rozprzestrzeniania broni atomowej.

Historia ojca bomby atomowej stworzona przez jednego z najlepszych reżyserów światowego kina. „Oppenheimer” od piątku w Kinie Światowid.

 

Barbie”

Przygody najsłynniejszej lalki na świecie przeniesione na duży ekran. „Barbie” od 21 lipca w Kinie Światowid.

Świat Barbie to idealne miejsce, pełne idealnych mieszkańców. No, chyba że ktoś przeżywa akurat kryzys egzystencjalny w całej pełni. Albo jest Kenem... Nominowana do Oscara scenarzystka i reżyserka Greta Gerwig przedstawia Barbie z nominowaną do Oscara Margot Robbie i Ryanem Goslingiem w rolach Barbie i Kena.

Gwiazdorska obsada i niesamowita przygoda. „Barbie” już od piątku w Kinie Światowid.

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera