Wszyscy jesteśmy Chrystusami (14.09.2006)

„Wszyscy jesteśmy Chrystusami" to spotkanie z Adasiem Miauczyńskim, w tej roli zobaczymy Marka Kondrata, a w jego młodszym wydaniu Andrzeja Chyrę, w roli syna, Sylwusia Miauczyńskiego zobaczymy Michała Koterskiego.

Jak mówi Marek Koterski, autor scenariusza i reżyser „Wszyscy jesteśmy Chrystusami" impulsem do pisania scenariusza był odnaleziony przez niego tekst XVI-wiecznego brazylijskiego anonima:

/We śnie szedłem brzegiem morza z Panem?Oglądając na ekranie niebaCałą przeszłość mego życia.Po każdym z minionych dniZostawały na piasku dwa ślady - mój i Pana.Czasem jednak widziałem tylko jeden śladOdciśnięty w najcięższych dniach mego życia./I rzekłem:/„Panie, przyrzekłeś być zawsze ze mną: czemu zatem zostawiłeś mnie samego, wtedy, gdy było mi tak ciężko?"/Odrzekł Pan:/„Wiesz synu, że cię kocham i nigdy cię nie opuściłem.W te dni, gdy widziałeś tylko jeden ślad,Ja niosłem ciebie na moich ramionach".

Powstał przejmujący film o zmaganiu wrażliwego, inteligentnego człowieka i jego rodziny z chorobą alkoholową. Ale to także pełna nadziei opowieść o ocaleniu przez miłość ojcowsko - synowską. To pierwszy film Marka Koterskiego z tak wyraźnym optymistycznym przesłaniem. Zdaniem reżysera - nadszedł czas na uczucia pozytywne.

„Skoro wszyscy jesteśmy sędziami, wszyscy jesteśmy winni - jedni wobec drugich, wszyscy jesteśmy Chrystusami na nasz obrzydliwy sposób, wszyscy kolejno ukrzyżowani"Albert Camus

Produkcja: 2006 [107 min.]Scenariusz i reżyseria: Marek KoterskiObsada: Marek Kondrat, Andrzej Chyra, Michał Koterski, Janina Traczykówna, Bożena DykielMuzyka: Jerzy SatanowskiGatunek: dramatCena: 12 złKarnet na 7 filmów: 42 zł.Rezerwacja miejsc: 0-55 611-20-68, rezerwacja on-line

Zobacz również

Zapisz się do newslettera