Wyniki konkursu fotograficznego „Realizm czy surrealizm – Mikołaj Kopernik i jego teorie”

Znamy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Realizm czy surrealizm – Mikołaj Kopernik i jego teorie” organizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Nadesłane prace zaskakują zarówno tematyką, jak i techniką wykonania. Zdobywca pierwszego miejsca to Grzegorz Krzysztofik z Tych. Gratulujemy!

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprosiło do wspólnego celebrowania „roku kopernikańskiego” poprzez ogólnopolski konkurs fotograficzny dla dorosłych pt. „Realizm czy surrealizm-Mikołaj Kopernik i jego teorie”. Konkurs adresowany był do wszystkich osób zajmujących się fotografią, zarówno profesjonalnie, jak i amatorsko.

Zadaniem uczestników było stworzenie realistycznego lub surrealistycznego fotograficznego obrazu przedstawiającego osobę Kopernika, jego osiągnięcia naukowe lub teorię heliocentryczną. Inwencja twórcza oraz wyobraźnia uczestników sprawiła, że wybór najlepszych dzieł był naprawdę trudny. Spośród 10 nadesłanych prac spełniających warunki regulaminu, najlepsze okazały się:

I. miejsce – praca Grzegorza Krzysztofika z Tych (nagroda pieniężna w wysokości 700 zł)

II. miejsce – praca Wojciecha Jachyry z Kolbuszowej (nagroda pieniężna w wysokości 500 zł)

III. miejsce – praca Karoliny Hanuszewicz z Włynkówka (nagroda pieniężna w wysokości 300 zł)

wyróżnienie – praca Wojciecha Domagały z Kielc (dyplom)

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!

Wystawę pokonkursową zwycięskich prac fotograficznych można oglądać w holu głównym CSE „Światowid” w Elblągu od 28 sierpnia do 8 października. Zapraszamy, wstęp wolny.

 

 

Pliki do pobrania

  • pdf

    Protokół - wyniki konkursu.pdf

    pobierz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera