„Z pasją tworzone” - wystawa posekcyjna w Światowidzie

Od początku września w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu będzie można oglądać wystawę posekcyjną „Z pasją tworzone”. Na wystawie zobaczymy zróżnicowane prace tworzone z pasją i zamiłowaniem do sztuki. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Charakter wystawy doskonale oddają słowa nieznanego autora „Zawsze znajdź czas na rzeczy, które sprawiają, że czujesz się szczęśliwszy, że żyjesz”. Wystawa pokazuje dorobek uczestniczek zajęć i sekcji CSE „Światowid”. Prezentuje prace, które powstały w pracowni malarstwa i ceramiki oraz w sekcji tkactwa i rękodzieła artystycznego dla dzieci i dorosłych.

Prace powstałe w sekcji malarstwa cechuje duża rozpiętość tematyczna i warsztatowa. Uczestniczki zajęć posługują się różnymi technikami plastycznymi, takimi jak: malarstwo olejne, akryle, akwarele, mix-media, linoryt. Natomiast prace sekcji ceramicznej są bardzo zróżnicowane od projektów o charakterze użytkowym do artystycznych impresji. Wyjątkowego wyrazu ceramice dodaje zastosowanie różnego rodzaju szkliw.

Równie ciekawe są prace wykonane podczas zajęć sekcji tkactwa i rękodzieła artystycznego dla dzieci i dorosłych. Spotkania stały się inspiracją i okazją do poszukiwania nowych rozwiązań, łączenia różnorodnych materiałów oraz technik, takich jak: tkactwo, makrama, batik czy krawiectwo. Umożliwiły uczestniczkom ekspresję i własną interpretację otaczającego świata poprzez pracę w szeroko rozumianej tkaninie.

 

Wystawa „Z pasją tworzone” od 4 września do 8 października prezentowana będzie w Galerii Sztuki Regionalnej na II piętrze Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Wstęp wolny! Zapraszamy do zwiedzania w godzinach pracy placówki.

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera