Zakończenie obozu szkoleniowo-wypoczynkowego w Kątach Rybackich

Właśnie wrócili do Elbląga uczestnicy obozu szkoleniowo-wypoczynkowego, który realizowany był w Kątach Rybackich. Przyjechali zmęczeni, ale zadowoleni.

Po 10-dniowym obozie, do Elbląga wróciła prawie 50 osobowa grupa najmłodszych zawodników Elbląskiego Klubu Tańca "Jantar". Młodzi tancerze pracowali bardzo intensywnie spędzając wiele godzin na salach tanecznych i pracując nad kondycją, techniką taneczną oraz choreografią. Wszystko po to, aby w nowym sezonie, który zaczyna się już od września, godnie reprezentować klub i miasto na turniejach tanecznych.  

Świetne przygotowanie zapewnione było przez profesjonalną kadrę trenersko – instruktorską oraz stały dostęp do sal. Przez pierwsze dni obozu tancerze rozwijali swoje umiejętności z zakresu tańców standardowych, natomiast druga część obozu poświęcona była stylowi latynoamerykańskiemu.     

 - Obóz jest szansą na rozwijanie swoich umiejętności tanecznych w bardziej komfortowych warunkach. Instruktorzy więcej czasu i uwagi mogą poświęcić każdej z tańczących par, większa jest też dostępność sal do ćwiczeń – mówi Katarzyna Lesz – instruktor EKT „Jantar” – To także możliwość odpoczynku w gronie osób, których łączy wspólna pasja.

Podczas obozu nie zabrało także zajęć sportowych (rozgrywki w tenisa stołowego i badmintona) zabaw integracyjnych  (podchody, konkurs Mam talent, chrzest obozowy) oraz wycieczek (Aquapark w Krynicy Morskiej, Park Przygody w Sztutowie).  

W ramach profilaktyki uniwersalnej przeprowadzone zostały dla uczestników obozu szkolenia na temat asertywności, umiejętności dokonywania świadomych wyborów, radzenia sobie z emocjami w trudnych sytuacjach oraz sposobów pozyskiwania pomocy.  

- Mamy nadzieję, że wszystkie przygotowane zajęcia i atrakcje dostarczyły obozowiczom dużo radości i satysfakcji – mówi Mateusz Czyżyk pełniący funkcję kierownika na obozie – Że był to dla nich czas na odpoczynek i odskocznię od miesięcy spędzonych na nauce w szkole.  

 

Wypoczynek pn. „Obóz taneczny sposobem przeciwdziałania uzależnieniom” został dofinansowany ze środków Gminy Miasto Elbląg

Zobacz również

Zapisz się do newslettera